Wargame: AirLand Battle
Věková dostupnost

Wargame: AirLand Battle

Články

Tvůrci Steel Division, studio Eugen Systems, čelí stávce zaměstnanců

Vašek vás minulou středu informoval o novém dodatku pro Steel Division: Normandy 44, který do hry přidává nové divize a kooperativní mise. Nemohl ale vědět, v jakých válečných podmínkách DLC Back to Hell vznikalo. V ten samý den totiž začala stávka 21 členů vývojářského týmu Eugen Systems, což je téměř polovina celkového počtu. A jak asi tušíte, nemají nic proti hře, na které pracují. Jde o odměnu za odvedenou práci, kterou jaksi nedostali.

Best of 2013: Nejlepší strategie

Loni jsem mohl klidně psát, že na rozdíl od předchozích let se strategický žánr osvěžil několika tituly, které uspěly na poli, kde mozek obvykle platí víc než reflexy. Letos to zkonstatovat nemůžu, což neznamená, že jde z pohledu stratégů o rok nevydařený. Naopak, na poli strategických her se urodilo hned několik skvělých kousků, jak si v článku ukážeme.

Wargame: AirLand Battle rozšíří komunitní patch zdarma

Tak trochu po vzoru Codemasters a jejich komunitního patche pro Grid 2 přichází vývojáři ze studia Eugene Systems s něčím dost podobným. Co si komunita vydupala, to taky dostane. Pokud patříte mezi hráče nedávno vydané strategie Wargame: AirLand Battle, můžete se těšit na macatý patch, nebo spíše lépe řečeno DLC. Bude zcela zdarma, příznačně se jmenuje Vox Populi a vývojáři ho sestavili přesně na základě vašich přání a stížností.

Studená válka je opět v "in" díky Wargame: AirLand Battle

I přes všechny řeči o úpadku strategií, které tak trochu trousí i autor těchto řádků, je nutno podotknout, že na údajnou mrtvolu se žánru daří více než dobře a dokazuje to i vydání nejaktuálnější. Jinými slovy: tramtadadá – ode dneška je k dispozici monumentální RTS strategie Wargame: AirLand Battle, což vám ostatně připomene nové video v článku.

V dynamické kampani Wargame: AirLand Battle padlé vojáky nevzkřísíte

Není to tak dávno, co nám vývojáři z Eugen Systems představili dynamickou kampaň z Wargame: AirLand Battle na prvních obrázcích a informacích. Teď, týden před vydáním hry, přišli s videem, ve kterém nám všechna zákoutí dynamických kampaní pořádně osvětlili a názorně předvedli. Sympatické také je, že nám herní mechanismy kampaně nevysvětluje nějaký designér, ale sám šéf Eugen System, Cédric Le Dressay.

Strategie Wargame: AirLand Battle vyjde na konci měsíce

Připravovaná válečná strategie Wargame: AirLand Battle má konečně datum vydání. Stratégové si můžou v kalendářích zakroužkovat 30. května 2013 - dočkáme se tedy velmi brzy. Vývojáři ale nezůstali jen u oznámení data vydání, rovnou na nás vytáhli čtyři nové screenshoty a pár nových informací o systému dynamické kampaně. Sami tvůrci tvrdí, že prý chtěli zkusit něco nového, něco jiného, než bylo v předchozím Wargame: European Escalation.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
80/100
Datum recenze:
1. července 2013
Recenze