Vietcong 2

Vietcong 2

Články

LEVEL #313: Chraňte si mozky!

Nové číslo Levelu ochrání vaše mozky

LEVEL #311: Česko - Slovensko herně rozkvétá

Česko - Slovensko herně rozkvétá

Vietcong je i dnes unikátní hra - ohlédnutí za dosud nepřekonaným českým projektem

Vietcong vyšel v éře bezprecedentního nadšení a víry v tuzemskou herní sféru. Masivní úspěch originálně pojaté Operace Flashpoint, nadprůměrného Hidden and Dangerous a parádní Mafie hráčům ukázal, že i našinci jsou schopní se za správné konstelace hvězd vyrovnat západním studiím. Další podobnou hrou světové úrovně byla i válečná střílečka Vietcong. A protože od jejího vydání uplynula víc jak dekáda, podívali jsme se, jak obstála v toku času. Navíc jsme se zeptali na několik historek z vývoje Vietcong tehdejšího spolumajitele studia Pterodon Jarka Koláře.

České a slovenské hry pod koly času

Příběh herního vývoje v České republice, potažmo v bývalém Československu, je vzhledem k okolnostem až překvapivě bohatý. Během posledních třiceti let vzniklo na našem území několik stovek počítačových her, na kterých se podílely desítky vývojářských týmů a stovky osamocených jednotlivců. Od nadšených propagátorů moderní techniky v době hroutícího se komunismu, přes první nesmělé pokusy o komerční produkci poloviny devadesátých let, až po vysokorozpočtové hry s celosvětovou distribucí, všechny tvůrce českých her pojila dohromady snaha prorazit navzdory ztíženým podmínkám. Ať už bylo cílem jen pobavení několika blízkých přátel, nebo snaha o koupi nového Ferrari, čeští a slovenští vývojáři museli čelit celé řadě problémů.

Další čtyři víkendové slevy na Shop.Games.cz

Po několikatýdenní pauze navazuje obchod Shop.Games.cz na akci nazvanou „Víkendová čtyřka“ a přináší další čtyři atraktivní slevy na zajímavý mix herních titulů. Uvedené ceny platí jen pro tento víkend a čas na rozmyšlenou máte tedy do nedělní půlnoci, kdy akce skončí. A jaké tituly jsou pro vás v prvním dubnovém víkendu připraveny?

Vietcong 2 - dojmy z multiplayeru

Pařba je to hutná, extrémně náročná a brnkající na nervy. V multiplayerovém demu Vietcongu 2 jsme na dvou mapách otestovali upravenou grafiku, nové modely zbraní, přidanou fyziku i postup v hodnostních třídách.
Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Datum recenze:
16. listopadu 2005
Recenze