Verdun
Věková dostupnost

Verdun

Články

Hráči Battlefieldu 1 uctili konec první světové války chvilkou přátelství

U příležitosti stého výročí konce první světové války, respektive podpisu příměří, se sluší a patří uctít oběti jednoho z nejničivějších konfliktů lidské historie. Ticho vládne mezi shromážděnými prezidenty, na náměstích, na stadionech. A včera se něco podobného událo ve velmi vhodném prostředí – přímo v zákopech Battlefieldu 1. Navíc nešlo o plánovanou akci, nýbrž o spontánní nápad samotných hráčů.

Tannenberg - jak chutná ruská fronta první světové války

Zatímco o verdunském mlýnku na maso jste možná slyšeli alespoň ve škole, o bojích na východní frontě se bohužel tolik nemluví. Nebo ne dostatečně. Přitom ani na druhé straně Evropy, kde se střetávaly armády Rakouska-Uherska, Německa a Ruska, nevypadala první světová válka o nic růžověji. A protože ve Verdunu jsme už byli, je čas prozkoumat i krásy Polska nebo Zakarpatské Ukrajiny v early accessu hry prozaicky nazvané Tannenberg, za níž stojí tvůrci Verdunu. I když, krásy... Posuďte sami.

Do útoku za Rakousko-Uhersko! Střílečka Tannenberg spouští předběžný přístup

Zatímco chudáci na západní frontě se krčili v bahně zákopů a rezignovaně krájeli vlastní kamarády lopatami, když se potřebovali o něco hlouběji zakopat, jejich kolegové na východě měli příjemnější prácičku. Žádné prodírání se skrz opevněnou, zadrátovanou zemi nikoho, ale volný poklus skrz pěkné, nepříliš zjizvené lesy a pole, jako za starých dobrých časů před válkou. Chcete-li první světovou zažít taky z té veselejší stránky, bude vás jistě zajímat, že multiplayerová střílečka Tannenberg vstoupila do předběžného přístupu na Steamu.

Charitou proti válce. Herní studia se přidala k akci Armistice podporující děti zasažené válkou

Narazit na charitu není v rámci herního průmyslu zase tak těžké, ať už jde o dobře známý Humble Bundle, Extra Life, nebo Child’s Play. Jedna z těch méně známých a vlastně i velmi mladých dobročinných akcí je Armistice, pořádaná naopak velmi dobře známou britskou charitativní organizací War Child. Armistice, tedy Den příměří, u nás spíše známý jako Den válečných veteránů, připadá na dnešní den, tedy 11. listopad.

Multiplayerovou střílečku z první světové války Verdun rozšířily „dámy z pekla“

Přezdívat skupině vojáků jako „dámy z pekla“ nemusí znít na první pohled lichotivě, ale v kontextu jejich uniforem to vlastně smysl dávalo. Skotové se do první světové války připojili v roce 1914, zatímco do střílečky Verdun dnes, zcela zdarma. A stejně jako tehdy v reálu, i teď ve hře nosí své typické kilty.

Střílečka Verdun a charita War Child společně oslavují vánoční příměří roku 1914

Jeden z našich nedávných článků pojednává o nedostatečné podpoře charit ze strany vývojářů počítačových her, tak jak to vidí hlavní tvůrce Democracy 3. Tehdy jsem mezi příklady titulů, jejichž autoři se angažují v dobročinných aktech, jmenoval mimo jiné střílečku z prostředí první světové války Verdun. A právě tahle hra se nyní při příležitosti výročí vánočního příměří v prvním roce bojů na západní frontě spojila s charitativní organizací War Child, konkrétně jejím projektem War Child Armistice. Výsledkem je akce Christmas Truce - War Child.

Bleskovky

  • 26. 7. 2021 - Díky Epicu se zdarma dostanete do bitevní vřavy první světové války

  • 16. 7. 2021 - Epic Games Store rozdává adventuru Obduction od tvůrců Myst a strategii Offworld Trading Company

  • 8. 11. 2018 - Střílečka z první světové války Tannenberg od tvůrců Verdun vyjde 13. února 2019.

Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Datum recenze:
14. června 2015
Recenze