Valkyria Chronicles

Valkyria Chronicles

Články

Na jaře vyjde pro PS4 remasterovaná edice taktického RPG Valkyria Chronicles

Po letech čekání se taktického RPG Valkyria Chronicles dočkali hráči na PC a toto jaro dorazí hra i na PlayStation 4, kde vyjde ve své remasterované edici. Příznivci taktických RPG a alternativních příběhů z minulosti se tak mohou těšit na vyprávění velmi volně inspirované událostmi druhé světové války a na vylepšenou grafickou stránku letité, avšak stále kvalitní RPG strategie.

Přehled lednových recenzí na Games.cz

První měsíc roku za námi, což je ideální příležitost ohlédnout se za tím, co jsme tento měsíc na Games.cz recenzovali, a jak nás ten či onen titul zaujal. Tradiční povánoční sucho se letos nekonalo a byť se leden nedá v žádném případě srovnávat s neuvěřitelně nabitým podzimem, bylo i přesto do čeho píchnout a co hrát. V průběhu ledna jsme nakonec recenzovali patnáct her napříč všemi žánry a čerstvě skončené vánoční sezóně navzdory se mezi nimi nachází hry původu nezávislého, ale též "velké" hry od renomovaných studií.

PC verze strategie Valkyria Chronicles vyjde už za týden a navíc s balíkem DLC v základní ceně

Kdyby se mě někdo zeptal na nejlepší hry uplynulé konzolové generace, bez váhání mezi ně zařadím Valkyria Chronicles. Vlastně, kdyby se mě někdo ptal na soupis nejlepších her, které se mi kdy dostaly do rukou, asi by mezi nimi tahle osobitá strategie rovněž nechyběla. Proto jsem rád, že se do líté války pustí už brzy i hráči na PC. Nedávno oznámená PC verze totiž vyjde už 11. listopadu.

Skvělé strategické RPG Valkyria Chronicles vyjde po 6 letech i na PC

Jsem člověk a mám logicky ješitnou radost, když něco dopředu plácnu a ono to vyjde. Ve výjimečných případech to však neplatí. Před pěti lety jsem v recenzi na Hrej vizuálně i herně výjimečnou RPG strategii Valkyria Chronicles do nebes vychválil a zároveň jsem prorokoval, že jde o komerční sebevraždu. Měl jsem pravdu – bohužel. Nádherná, ale komerčně neúspěšná strategie se dočkala dvou pokračování na handheldu PSP (trojka už ani nevyšla mimo Japonsko), ale na konzoli už nedorazila a na jiné platformy jakbysmet. Po neuvěřitelných šesti letech od vydání se to však změní, když Sega na twitteru potvrdila vydání Valkyria Chronicles na PC.

Bleskovky

  • 16. 4. 2018 - Letos na podzim vyjde první díl Valkyria Chronicles na Nintendo Switch.

REMAKE

Valkyria Chronicles Remastered
Valkyria Chronicles Remastered
Akční, RPG, Strategie, Adventura
PlayStation 4
17. květen 2016
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
85/100
Datum recenze:
26. ledna 2015
Recenze