Zápletka Valkyria Chronicles Remastered umí být až nepříjemně blízká skutečnosti
zdroj: Archiv

Zápletka Valkyria Chronicles Remastered umí být až nepříjemně blízká skutečnosti

4. 4. 2016 12:10 | Video | autor: Aleš Smutný |

Znovuoživení skvělého hybridu tahové strategie a realtime akčního RPG Valkyria Chronicles pokračuje po PC verzi Remasterem pro PlayStation 4. Pro hru od Segy, která navzdory svým kvalitám nezaznamenala na PS3 výraznější finanční úspěch, jde o vítanou možnost, jak získat druhou mízu. Tím spíš, že herní systém je stále originální a svou neotřelostí atraktivní. A nejenom herním systémem, nýbrž i zápletkou o válečném konfliktu, co se až nápadně podobá skutečné 2. světové...

Na kontinentu Europa se píše rok 1935 a právě zde probíhá válka mezi dvěma mocnostmi – východní Imperiální aliancí a západní Atlantickou federací. Nevyhnutelně se střetnou v zápase o kontrolu nad Ragnitem, vzácným minerálem, který pohání válečné i průmyslové stroje. Pomalu mizející zásoby vzácného minerálu vedou k Druhé evropské válce (paralela na naší druhou světovou válku). Ačkoliv je malý státeček Gallia neutrální, velké zásoby Ragnitu z něj dělají atraktivní cíl. Proto se Imperiální aliance, která rychle zatlačila síly Atlantické federace, převalí přes hranice Gallie.

Hlavní hrdinové hry Welkin Gunther a Alicia Melchiott žijí v pohraničním městečku Bruhl, které se ocitne pod útokem Impéria. S pomocí prototypu tanku, za nímž stojí Welkinův otec a veterán předešlé války generál Gunther, uniknou do hlavního města, kde se přidají k nově zformované domobraně, v níž Welkin velí vlastní rotě branců.

zdroj: Archiv

Každý z vojáků, které během kampaně naverbujete, má vlastní příběh a charakteristiku. Nejde při tom jen o hlavní postavy, které se vyskytují ve filmečcích, ale i postavy vedlejší. Když si otevřete jejich charakteristiku, dozvíte se něco víc o tom, jací jsou, a proč se přidali k domobraně. Velmi rychle si k nim najdete vztah a o to více bolí, když padnou, respektive když je necháte padnout, protože jejich záchrana by mohla ohrozit další členy jednotky.

Valkyria Chronicles Remastered vyjde 17. května a krom vylepšené grafiky nabídne i všechna DLC, která k původní hře vyšla - Hard EX Mode, Edy’s Mission, Selvaria’s Mission a Challenge of the Edy Detachment.

Nejnovější články