Na jaře vyjde pro PS4 remasterovaná edice taktického RPG Valkyria Chronicles
zdroj: tisková zpráva

Na jaře vyjde pro PS4 remasterovaná edice taktického RPG Valkyria Chronicles

26. 1. 2016 10:10 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

Po letech čekání se taktického RPG Valkyria Chronicles dočkali hráči na PC a toto jaro dorazí hra i na PlayStation 4, kde vyjde ve své remasterované edici. Příznivci taktických RPG a alternativních příběhů z minulosti se tak mohou těšit na vyprávění velmi volně inspirované událostmi druhé světové války a na vylepšenou grafickou stránku letité, avšak stále kvalitní RPG strategie.

Ta vyšla původně již v roce 2008 a přinesla fiktivní kontinent Europa s národy jen velmi vzdáleně podobnými těm reálným. Premisa však byla jasná a hra zasadila hráče do počínající alternativy druhé světové války. Jako velitel tanku a s ním i jedné roty domobrany Welkin Gunthers se zúčastníte obrany proti invazi mnohem většího impéria.

Hratelnost kombinuje prvky akčních third person her s klasickými tahovými strategiemi a ve své první inkarnaci oslovila přes milion hráčů (což bylo vzhledem k očekáváním a kvalitám hry málo). Remasterovaná edice si klade za cíl oslovit další publikum a kdoví, třeba se i jednou fanoušci dočkají i plnohodnotného pokračování – ta dosavadní totiž vyšla pouze na PSP (i když si je zahrajete i na PS Vita) a navíc z nich jen jedno mělo anglickou lokalizaci.

Vedle box artu a náhledu na limitovanou edici se můžete podívat do galerie a do níže přiloženého videa. Obrazové materiály nepřímo představují vylepšení nové verze hry – 1080p rozlišení běhající v 60 snímcích za vteřinu. Vedle toho samozřejmě nesmí chybět plná integrace všech dosavadních DLC a potěší také fakt, že samotná cena přídavku není nijak krvavá – standardní edice vyjde na 30 dolarů s tím, že hra vyjde jak v digitální distribuci, tak i na pevných nosičích.

zdroj: Archiv

Nejnovější články