Total Annihilation

Total Annihilation

Články

Retro GamesPlay – Total Annihilation

Vraťme se zpět do roku 1995, kdy vyšla realtime strategie Total Annihilation. RTS žánr se zdá být pevným pilířem, který patří mezi základnu herního průmyslu. Studio Cavedog Entertainment přišlo se svou vlastní sci-fi variací, která přinesla na svou dobu vizionářské prvky jako je jiná správa zdrojů a fyzikální engine, který ovlivňuje střelbu a výbuchy. Prostě pro mnohé jde o nejlepší realtime strategii vůbec.

Kam se kutálejí digitální peníze?

Kdybyste se před nějakými deseti lety někoho zeptali, jestli ho také tak štvou DLCčka, asi by na vás nechápavě koukal. Koncept stažitelného obsahu je sice už poměrně letitá záležitost, jejíž původ můžeme vystopovat až do devadesátých let, avšak teprve rozšíření širokopásmového internetu a digitálních distribučních sítí (Steam, Xbox Live, PlayStation Network) propůjčilo vývojářům spolehlivé nástroje k tomu, jak z hráčů tahat peníze ještě dlouho po vydání samotné hry.

Wargaming koupila značky Total Annihilation a Master of Orion

Tichá voda břehy mele. Wargaming.net byli ještě pár let zpět docela nenápadní tvůrci různých strategií, ale jejich nejznámější a nejúspěšnější projekt je beze sporu free to play záležitost World of Tanks, která se brzy dočká portu na Xbox 360. Wargaming už ale dávno není jen vývojářská firma, je z ní i vydavatel, který teď rozšiřuje své portfolio značek o dva zajímavé oldschool kousky - Total Annihilation a Master of Orion.

Atari stále bankrotuje a prodává své slavné značky

Moderní inkarnace Atari nám sice za 12 let své existence dodala nejednu řachandu, každá párty však jednou končí – od lednového vyhlášení bankrotu se Atari potácí nad propastí a horlivě se snaží získat finance na splacení svého lednového 28 milionového, nyní zřejmě pouze 22,2 milionového úvěru... A jak už to u bankrotů chodí, po vyčerpání jiných možností je na řadě aukce.