zavřít

Wargaming koupila značky Total Annihilation a Master of Orion

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Tichá voda břehy mele. Wargaming.net byli ještě pár let zpět docela nenápadní tvůrci různých strategií, ale jejich nejznámější a nejúspěšnější projekt je beze sporu free to play záležitost World of Tanks, která se brzy dočká portu na Xbox 360. Wargaming už ale dávno není jen vývojářská firma, je z ní i vydavatel, který teď rozšiřuje své portfolio značek o dva zajímavé oldschool kousky - Total Annihilation a Master of Orion.

Mladší ročníky nebudu obtěžovat s velkou historickou přednáškou, takže jen ve zkratce zmíním, že Total Annihilation je dnes už legendární strategie, kterou ve studiu Cavedog Entertainment dělal Chris Taylor. Ve své době (1997) šlo o jednu z nejlepších a nejzajímavějších strategií na trhu. Kdo by si chtěl doplnit vzdělání, může tak učinit skrze polské sousedy na GOG.

Druhá akvizice potěší ještě starší ročníky. První Master of Orion vyšel už v roce 1993 a byla to taktická tahová strategie, která definovala “žánr” 4X - eXplore, eXpand, eXploit a eXterminate - tedy prozkoumávání, expandování, těžba a zničení nepřítele. Jak Total Annihilation, tak Master of Orion se dočkaly několika pokračování, ale v dnešní době jde už o dlouho zapomenuté a pro dnešní publikum v podstatě mrtvé značky. Master of Orion najdete taky na GOG.

“Total Annihilation a Master of Orion jsou strategické klasiky. Ačkoliv je ještě příliš brzy na jakékoliv detaily, můžeme říct, že se do těchto her, na kterých jsme sami vyrůstali, chystáme vlít nový život. Přesně tam bude směřovat náš zájem,” řekl v tiskové zprávě Victor Kislyi, šéf Wargaming.net. Možná dojde na HD remaky, možná na plnohodnotné nové díly, ale každopádně jsou obě značky v lepších rukou, než předtím - Wargaming je koupila od umírajícího Atari.

Wargaming nejsou žádní nováčci a na herním trhu fungují už patnáct let. A právě u příležitosti svého patnáctého výročí oznámili vedle akvizice dvou legendárních značek také rozšiřování své působnosti v Americe, konkrétně do Austinu v Texasu. Tam si otevřou nové kanceláře, které budou domovem pro “Producing Center” a “Central Technology and Global Business Intelligence Groups”. Ať už se tam bude dít cokoliv, jde vidět, se se Wargamingu slušně daří.

Nemálo pamětníků teď bude jistě zajímat, co vlastně kutí Chris Taylor. Tomu nedávno nevyšel vlastní Kickstarter na akční RPG Wildman a Taylorovo studio Gas Powered Games nemělo moc co dělat. Přišli o správu Age of Empires Online, velkou středověkou strategii Kings and Castles nedokázali nikomu prodat a v posledních letech se dost plácali od jednoho neúspěchu k druhému. Za poslední opravdu úspěšnou hru studia bychom mohli považovat asi první Supreme Commander, který vyšel v roce 2007.

Taylor musel z Gas Powered Games všechny propustit a vůbec bylo asi jak celé studio, tak i Taylor sám, nedaleko od krachu. Naštěstí se krátce po neúspěchu Wildmana objevil Wargaming, který Taylora i s jeho studiem koupil. Nečekaný happy end. Chrise Taylora teď vlastní studio, které má značku Total Annihilation. Jedna a jedna rovná se dva a Chris Taylor + Total Annihilation by se mohlo rovnat novému dílu? Těžko říct, Wargaming ani Taylor nic konkrétního neřekli, ale dávalo by to smysl.

Vydavatel nekupoval značku jen proto, aby mu teklo těch pár dolarů měsíčně z prodejů jedničky na GOG. Těžko si ale představit, že z toho bude chtít dělat Wargaming přímou konkurenci pro jiné AAA hardcore strategie a spíš se vydá nějakou free to play cestou, nebo lehkou změnou žánru (dnes je populární MOBA...). Zatím můžeme jen spekulovat, ale oficiální oznámení prvních plánů by na sebe nemuselo dlouho čekat.

Tagy: strategie akční tahová taktická

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.