Atari stále bankrotuje a prodává své slavné značky
zdroj: tisková zpráva

Atari stále bankrotuje a prodává své slavné značky

24. 5. 2013 8:12 | Byznys | autor: Ladislav Loukota |

Moderní inkarnace Atari nám sice za 12 let své existence dodala nejednu řachandu, každá párty však jednou končí – od lednového vyhlášení bankrotu se Atari potácí nad propastí a horlivě se snaží získat finance na splacení svého lednového 28 milionového, nyní zřejmě pouze 22,2 milionového úvěru... A jak už to u bankrotů chodí, po vyčerpání jiných možností je na řadě aukce.


Podle Wall Street Jounal via GamesIndustry hledalo Atari jediného nového kupce celé kolekce, to se ji však nepodařilo – navzdory tomu, že jednalo se 180 kupci, se jich jen patnáct předběžně dostalo do užšího kola, a Atari nakonec sdělila, že žádný z nich není hoden jejího dědictví. 

Momentálním cílem je tak v červencových aukcích utržit alespoň 22,2 milionů dolarů skrze postupné odprodávání značek kdysi kultovních titulů. Leč současné cenovky těchto děl nevlévají valnou důvěru, že se to Atari podaří.  Mezi nejnadějnější jména patří Rollercoaster Tycoon se spodní hranicí prodeje na úrovni 3,5 milionů liber, a značka Test Drive s 1,5 miliony. To jsou hlavní taháky v rukávu Atari. I takový Total Annihilation totiž bude na startu k mání pouze za 250 tisíc dolarů. Část značek má být dokonce prodávána mimo aukce, protože mají dle Atari "minimální hodnotu" a nestály by za pozornost.

Že by další možnost rozšířit sbírku Nordic Games, kteří nedávno skoupili desítky her THQ, jen aby zjistili, že vlastně nevědí, co s nimi chtějí dělat?

Nejnovější články