Tomb Raider (1996)

Tomb Raider (1996)

Články

Noční můra nostalgiků: Zmizí staré hry hratelné skrze prohlížeč?

Se starými hrami je trochu kříž. Nestačí mít jen chuť si je zahrát. Musíte vědět, kam pro ně sáhnout a musí správně fungovat. Existuje sice spousta řešení, často ale jen teoretických. Vždyť kdo dnes dokáže spustit Test Drive z diskety anebo zprovoznit starý mikropočítač? Zdánlivě vše zachraňuje internet, i když ani ten nesplní všechna přání. Velkou ironií herního byznysu je, že nejlepší digitální službu pro milovníky staré zábavy zatím odvádí šedá zóna, kterou by si oficiální místa přála zlikvidovat.

Britská pošta vydala známky podle počítačových her

Nemusíte být zrovna filatelista, abyste dokázali ocenit krásu některých designů poštovních známek a myšlenek skrytých za jejich celou sadou. Na známkách se objevují slavné osobnosti ze současnosti i historie, krásné scenérie a jak to tak vypadá, i snímky z britských her z 80. a 90. let minulého století.

Zapomněli jste, co se dělo v předchozích Tomb Raiderech?

Jak jste se už dočetli v Patrikově recenzi Shadow of the Tomb Raider, finální díl nové trilogie „jak se Lara stala Larou“ se povedl. Pokud se chystáte do jejího nového dobrodružství pustit a nebo už jste se do něj pustili, určitě nebude na škodu, když si zrekapitulujete děj předchozích dvou her. V tom vám pomůže video, které pro vás připravil Honza Vondrášek a shrnuje děj her Tomb Raider (2013) a Rise of the Tomb Raider (2015). Jestli jste je tedy nehráli a chcete, ruce pryč, spoilerům se nevyhýbáme.

Opakování s Larou, aneb oprašte si příběh trilogie Tomb Raider

Prequelová série o tom, jak se mladá Lara Croft stala drsnou archeoložkou, zamíří tento týden ke svému závěru. Jelikož hráči mají paměť zlatých rybiček a od vydání prvního dílu obnovené trilogie je to dobrých pět let, připravil si Square Enix připomínkové video v duchu seriálového „minule jste viděli“.

Square Enix ještě Deus Ex nepohřbil, ale momentálně má přednost Marvel

Se značkou Deus Ex to nevypadá poslední měsíce nejlíp. Jakkoliv byl zatím poslední díl Mankind Divided povedenou hrou, nepřinesl oproti Human Revolution mnoho změn, a to se projevilo i na vlažných prodejích. Ze zákulisí se ozvaly hlasy, že jej ukládají k ledu. Šéf firmy Josuke Macuda teď vysvětluje, že Deus Ex rozhodně není mrtvá značka, ale musí přijít jeho čas.

Rhianna Pratchettová už nebude psát scénáře dalších dílů Tomb Raider

Restartovaná série Tomb Raider byla scénářem spojená s Rhiannou Pratchettovou, což už ale u dalšího dílu platit nebude. Jak oznámila scenáristka i studio Crystal Dynamics, Pratchettová se rozhodla vydat v kariéře jinou cestou, a na dalších příbězích Lary Croft už se nebude nijak podílet.