The Sims 2

The Sims 2

Články

Hry, u kterých jsme strávili nejvíc času

Každý nějakou takovou hru má. Hru, u které proseděl tolik času, že už to nikdy nikdo nespočítá. Hru, která třeba ani není jeho nejoblíbenější, ale vysála z přesýpacích hodin jeho života hotové duny písku. Přesně na takové hry jsme si zavzpomínali i my v redakci. A náš výběr by těžko mohl být rozmanitější.

John Riccitiello: odkaz velkého solitéra

Šéfové velkých herních firem nemají snadný život. Na rozdíl od svých kolegů ve většině jiných oblastí (nebo vy snad znáte jména šéfů Warner Bros., Universalu nebo Coca-Coly?) jsou poměrně dost vidět a herní komunita jim dává neustále jasně najevo, o jak neschopné lemply jde. V situaci, kdy vás řada vašich informovaných zákazníků osobně nenávidí, a která samozřejmě není záviděníhodná, pak musíte denně rozhodovat o tom, za co vás budou akcionáři, novináři a hráči plísnit příště. Odcházející CEO Electronic Arts John Riccitiello byl v tomto směru, společně s Bobem Kotickem z Activision-Blizzard a Yvesem Guillemotem z Ubisoftu, doslova v první linii. A šest let trvající boj nakonec včera vzdal.

Hráči Sims volí nejčastěji kariéru zločinců a politiků

Každá herní série má někdy své narozeniny, ale jen málokterá dožité. Série The Sims mezi ně patří a Will Wright si tak může gratulovat, že na svět přivedl potomka, který se dožil alespoň puberty, což v herním průmyslu zase tak běžné není. Minulý pátek totiž série The Sims oslavila své 12. narozeniny, a přestože už dávno neválcuje žebříky prodejnosti jako za mlada, pořád si může oproti jiným hrám dupnout, dost významně. Bodejť by ne, s více než 150 miliony prodaných kopií různých datadisků, balíčků a samozřejmě i trojicí základních her a konzolových inkarnací už hra cítí v zádech "jistou" podporu fanouškovské základny.

Oznámení The Sims 2: Free Time

Své Simíky odměníte v sedmém velkém datadisku řadou nových zábavných aktivit pro volný čas.

Šestý datadisk The Sims 2: Bon Voyage

Jelikož je Spore - coby příští blockbuster, do nějž se vkládají obrovské naděje i investice - odloženo až na příští jaro a když se jen za uplynulý rok prodalo neuvěřitelných 22 milionů her ze série The Sims (z toho 5,6 mil.

Odhalení pátého datadisku pro The Sims 2

Stalo se dobrým zvykem, že příchod aktuálního datadisku pro The Sims 2 doprovází odhalení ústředního motivu toho příštího.

Bleskovky

  • 23. 7. 2014 - Získejte zdarma plnou hru GTR Evolution a Race 07 (zde) a The Sims 2 Ultimate Collection (zde). (thx Worhammer, Debilsoft)

DLC

The Sims 2: Volný čas
The Sims 2: Volný čas
Společenská
PC
únor 2008
The Sims 2: Seasons
The Sims 2: Seasons
Společenská
PC
březen 2007
The Sims 2: Pets
8/10
The Sims 2: Pets
Společenská
PC
19. říjen 2006
The Sims 2: Glamour Life
The Sims 2: Glamour Life
Společenská
PC
srpen 2006
The Sims 2: Open for Business
9/10
The Sims 2: Open for Business
Společenská
PC
1. březen 2006
The Sims 2: Nightlife
8/10
The Sims 2: Nightlife
Společenská
PC
15. září 2005
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
90/100
Hodnocení čtenářů:
100/100
Datum recenze:
3. října 2004
Recenze