The Longest Journey
Věková dostupnost

The Longest Journey

Články

Mod pro The Longest Journey vylepší grafiku jedné z nejlepších adventur

3D hry z přelomu tisíciletí nezestárly většinou zrovna nejlíp a neúprosnému zubu času neuteklo ani The Longest Journey. Zároveň jde ale o titul, který bychom nejen v naší redakci zařadili na pomyslný žebříček nejlepších adventur všech dob, takže s povděkem kvitujeme nový mod od Fabermana. Ten všechny filmečky a grafiku celkově převádí do dnešním zrakem koukatelnější podoby.

Trailer na druhou epizodu Dreamfall Chapters je plný otázek bez odpovědí

Vydání Dreamfall Chapters Book Two: Rebels je za dveřmi. Druhá epizoda adventurního dobrodružství vychází již 10. března, a pokud vám příběh protagonistů není lhostejný, tak si nenechte ujít následující trailer, který se odehrává v obou světech hry - v cyberpunkové budoucnosti i v Arcadii, magické alternativě suché reality.

Kultovní adventura The Longest Journey je nově k dostání i pro iOS zařízení

Staré hry se daří stále většímu množství hráčů udat nejenom na GOGu, ale i na AppStore či Google Play. Navíc není často třeba dělat kompletní remake jako v případě The Secret of Monkey Island. Stačí v podstatě jen upravit ovládání a šup s hrou do obchodu. Něco podobného udělali vývojáři z Funcomu v případě jedné z nejlepších adventur všech dob - The Longest Journey. Nově totiž vyšla na AppStore, kde je k dostání ve verzích pro iPhone a iPad.

GOG slaví šesté narozeniny velkou slevovou akcí

Že čas běží vážně rychle dokazuje i fakt, že GOG slaví už šesté narozeniny. Na oslavu výročí pořádá celotýdenní slevovou akci, když každý den nabízí za sníženou cenu nový balík titulů. Každý den tedy představuje jeden rok "života" GOG a ve slevě jsou hry, které v daném roce vyšly. Některé jsou přitom k mání s až 80% slevou. První sleva už proběhla, nicméně druhá v ničem nezaostává (a v neděli budou podle mně stejně k dostání se slevou všechny hry z předešlých dní).

Ragnar Tørnquist: Dreamfall Chapters bude dospělá adventura

Jedna z příjemných věcí na kickstarterových kampaních je bezprostřední kontakt s tvůrci oznámených her. Nemusíte bojovat se sedmihlavou PR saní, abyste získali rozhovor – stačí se jen domluvit přímo s tvůrcem hry a rozhovor je otázkou jednoho zavolání na Skypu. O dalších výhodách svižné komunikace a práce v malém nezávislém týmu mluvil Ragnar Tørnquist v první části našeho rozhovoru, ve druhé se věnuje vyprávění příběhů ve hrách The Longest Journey, Dreamfall a samozřejmě i Dreamfall Chapters.
Hodnocení Metacritic:
91/100