The Binding of Isaac

The Binding of Isaac

Články

Stolní hra The Binding of Isaac slaví obrovský úspěch na Kickstarteru

Když se Edmund McMillen válí na gauči stižený chřipkou, nemůže vstát, je mu mizerně a nudí se, celý svět se raduje. Ne že by snad lidé autora kultovního The Binding of Isaac nesnášeli, ale vědí, že jeho mozek prostě nemůže zůstat v klidu a při nečinnosti těla bude něco zajímavého vymýšlet. A stalo se. Z Edmundovy nemoci vzešla karetní hra The Binding of Isaac: Four Souls, která na Kickstarteru od včerejška sbírá takové částky, až by z toho jeden brečel krvavé slzy.

The Binding of Isaac: Afterbirth+ nabídne podporu modifikací a tunu nového obsahu zkraje roku 2017

Když se řekne Edmund McMillen, většina z vás zpátky zakřičí Super Meat Boy. Soudě čistě dle množství dodatečně vydaného obsahu ale McMillen ze svých děl preferuje roguelike záležitost The Binding of Isaac z roku 2011, pro kterou připravuje v pořadí už druhý datadisk. Po Afterbirth z minulého roku vyjde hned zkraje ledna příštího roku datadisk Afterbirth+. Název zní podezřele, evokuje jen znovu vydanou, mírně nastavenou kaši. Skutečnost je ale zcela odlišná. Hlavně díky integraci nástrojů pro tvorbu modifikací a celé řadě obsahových novinek je Afterbirth+ poměrně rozsáhlé dílo.  Až vyjde 3. ledna 2017, mohou od něj majitelé hry očekávat následující.

Velký datadisk pro Binding of Isaac: Rebirth nabídne obsah na 100-200 hodin hraní

V posledním Fight Clubu nám jeden z posluchačů připomněl, že jsme loni trestuhodně nerecenzovali výbornou roguelike záležitost The Binding of Isaac: Rebirth. Samozřejmě to napravíme, navíc o to raději a urgentněji, že to bude s vyhlídkou na obsahově macatý datadisk Afterbirth, který tvůrce hry Edmund McMillen představil a přiblížil na blogu.

PS4 a Vita čekají tucty nezávislých her včetně Hotline Miami 2 a Broken Sword

Komentáře jsou zajedno: vlídnost Sony vůči indie scéně, potvrzená konferencí na Gamescomu, může dále naklonit jazýček vah ve prospěch prodejů PS4. Kde totiž Microsoft horko těžko přesvědčuje o své vstřícnosti nezávislákům, Sony vyrukuje s tucty již dohodnutých titulů. Na co vše se budoucí majitelé konzolí od Sony mohou těšit, ukáže následující rychlokurz 16 vybraných her pro PS4 a PS Vita.

Nezávislý rozcestník – maso a krev (a kosti)

Dnešní Rozcestník vás zavede do jedné divoké diablovky; vystřelí do temného oceánu, jemuž se přezdívá vesmír; ukáže neodolatelné šachy; připomene éru slavné amigácké kruťárny Turrican, aby vás pak následně blíže seznámil s člověkem, jehož maso je tak super. Že nevíte? Pak si rozklikněte celý článek.

Bleskovky

  • 16. 5. 2017 - Edmund McMillen (designer Super Meat Boy a The Binding of Isaac) pracuje na novém projektu. Oznámení hry a data vydání se dočkáme v brzké době.

  • 22. 3. 2016 - Edmund McMillen, vývojář The Binding of Isaac a Super Meat Boy, oznámil novou hru nazvanou The Legend of Bum-Bo.

  • 8. 2. 2016 - Apple neschválil OS verzi The Binding of Isaac, protože v ní lze nalézt násilí na dětech.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
84/100
Datum recenze:
3. ledna 2012
Recenze