Tearaway

Tearaway

Články

Co si v roce 2018 rozhodně chceme zahrát - redakční anketa

Zatímco v sérii našich Best of článků hodnotíme uplynulý rok 2017, musíme se zahledět i do budoucnosti. Kdybyste se nás zeptali, na jaké hry se v tomto roce těšíme, byl by to sáhodlouhý seznam, kde by se spousta titulů nutně opakovala. Takže jsme si místo toho dali jiný úkol – říct tři hry z letošní nabídky, které si určitě zahrajeme. Nemusí jít nutně o blockbustery nebo superoriginální hry, ale prostě o tituly, o kterých víme, že je zkusíme. Co jednotlivým redaktorům Games.cz vyšlo si můžete přečíst v následujících odstavcích a následně klidně přidejte své hry, které rozhodně v roce 2018 chcete zkusit.

Sony kompenzuje hráče za výpadek PSN a předvádí PS4 hitovky roku 2015

DDoS útokem způsobené Vánoční výpadky PlayStation Network a Xbox Live si Sony a Microsoft za rámeček nedají a bylo jasné, že firmy přijdou s jistou formou kompenzace. Sony se tak dle očekávání uchýlila k prodloužení služby PlayStation Plus pro všechny hráče, kteří ji měli aktivní 25. prosince. Mezi aktivní uživatele PS+ se při tom počítají hráči s předplacenou službou i s bezplatným zkušebním obdobím. Pokud splňujete dané podmínky, dočkáte se pěti dnů PlayStation Plus navíc.

Sledujte přímý přenos z PlayStation Experience - dvoudenního festivalu her pro majitele PlayStation konzolí

Ne náhodou patří aktuální víkend velkým herním akcím v Las Vegas. Když už máte na jednom místě spoustu vývojářů při udělování The Game Awards, byl by hřích je nezdržet ještě dva dny pro mnohem větší akci PlayStation Experience. Jestliže jste ale ještě nezpracovali všechna videa či nové informace z dnešního rána, měli byste si pospíšit, protože se valí další vlna. Dvoudenní akci PlayStation Experience odstartuje dnes od 19:00 devadesát minut dlouhá tisková konference, během níž zřejmě uvidíte trailer na Uncharted 4 a další nové i již oznámené projekty. Program bude dále pokračovat až do dvou do rána, což platí i pro zítřek. Kompletní program vysílání pro oba dva dny najdete v článku, stejně jako embed se streamem, přes který můžete vybrané pořady sledovat.

Best of 2013: Nejlepší hra pro děti (a rodiče)

V roce 2013 jsme se konečně dostali do bodu, kdy dětské hry nemusíme obhajovat, ale můžeme se zaměřit na jejich kvalitu. Selský rozum, podpořený hodnotícím systémem PEGI, pomalu válcuje zaryté odpůrce her, kteří do světa metají nenávistné vzkazy o škodlivosti her na vývoj dítěte bez toho, aby hry vůbec rozlišovali. Není vůbec důvod vést spory o to, jak moc je tahle střílečka nebo tamto RPG škodlivé nebo naopak neškodné, když je tu spousta her, které dětem poskytnou zábavu bez negativního dopadu zcela stoprocentně a na první pohled.

Best of 2013: Nejlepší plošinovka

Rok 2013 byl na kvalitní plošinovky úrodný jako Martovo pole na mrtvé revolucionáře. Čili dobrý. Zapuzený žánr se definitivně vrátil před oči hráčů a jestli něčemu vzkříšená scéna pomohla, pak určitě pravdě o nehynoucí nápaditosti herních autorů. Kdo má o moderních platformovkách alespoň elementární přehled, ví že to s dnešními hrami není tak zlé. Stačí si jen lépe vybírat a tu a tam odvrátit zrak od hlavního proudu. Od všech 3D akcí a vůbec takového toho sériového klišé. Jen tak objevíte herní nápady, o kterých jste dosud neměli tušení.

Vychází inovativní „dotykovka“ Tearaway pro PS Vita

Ačkoliv se dnes nacházíme ve fázi, kdy herním byznysem a médii budou rezonovat jména PlayStation 4 a Xbox One, je třeba nezapomínat, že i na jiné platformy vychází hry a nečekají na pokles zájmu o next-gen konzole. Jedním z těchto titulů je Tearaway pro PlayStation Vita.

Bleskovky

  • 18. 8. 2014 - PS4 verze Tearaway Unfolded nebude pouhým portem původní hry pro PSV. Nabídne okolo 50% zcela nového obsahu.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
87/100
Datum recenze:
26. listopadu 2013
Recenze