Tannenberg

Tannenberg

Články

GamesPlay – hrajeme střílečku Tannenberg z první světové války

Díky studiu Blackmill Games jsme se nejprve v roce 2015 podívali na západní frontu první světové války, teď nás čeká ta východní. Po Verdunu včera vyšel i Tannenberg a přinesl s sebou nemilosrdné boje na polských pláních a v hlubokém pruském sněhu. Jedna kulka tady znamená smrt, takže si musíte dobře rozmyslet každý svůj pohyb. Vašek vám ukáže, jak na to.

Tannenberg vás už příští týden vezme na východní frontu první světové války

Verdun a jeho západní fronta už je dávnou minulostí. Je načase přesunout se na východ s druhým titulem kolaborujících studií Blackmail Games a M2H, který nese název podle vesnice Tannenberg (dnes polský Stębark). Předběžnému přístupu odzvoní již příští týden a první světová válka se tak opět naplno rozjede.

Tannenberg - jak chutná ruská fronta první světové války

Zatímco o verdunském mlýnku na maso jste možná slyšeli alespoň ve škole, o bojích na východní frontě se bohužel tolik nemluví. Nebo ne dostatečně. Přitom ani na druhé straně Evropy, kde se střetávaly armády Rakouska-Uherska, Německa a Ruska, nevypadala první světová válka o nic růžověji. A protože ve Verdunu jsme už byli, je čas prozkoumat i krásy Polska nebo Zakarpatské Ukrajiny v early accessu hry prozaicky nazvané Tannenberg, za níž stojí tvůrci Verdunu. I když, krásy... Posuďte sami.

Do útoku za Rakousko-Uhersko! Střílečka Tannenberg spouští předběžný přístup

Zatímco chudáci na západní frontě se krčili v bahně zákopů a rezignovaně krájeli vlastní kamarády lopatami, když se potřebovali o něco hlouběji zakopat, jejich kolegové na východě měli příjemnější prácičku. Žádné prodírání se skrz opevněnou, zadrátovanou zemi nikoho, ale volný poklus skrz pěkné, nepříliš zjizvené lesy a pole, jako za starých dobrých časů před válkou. Chcete-li první světovou zažít taky z té veselejší stránky, bude vás jistě zajímat, že multiplayerová střílečka Tannenberg vstoupila do předběžného přístupu na Steamu.

Zima se blíží a s ní i multiplayerová střílečka Tannenberg od tvůrců Verdunu

„Popadněte šašku a připravte se na zimní ofenzívu!“ Těmito slovy vás lákají tvůrci Verdunu na jejich druhou hru z první světové války, která sleduje bitvy na východní frontě. Onou zimní ofenzívou se nenaráží jen na prostředí hry Tannenberg, ale i na období, kdy sami popadnete zbraň a vydáte se změnit dějiny (jen virtuálně). Tannenberg totiž měsíc před Vánoci započne svou early access fázi vývoje.

Západní frontu Verdunu vystřídá východní fronta Tannenbergu

Dva roky uběhly od vydání prvoválečné multiplayerové střílečky Verdun. V herním světě stále velice neotřelé téma si našlo velkou spoustu fanoušků i díky realistickému pojetí krutých bitev, které ale odradilo většinu běžných hráčů právě svojí obtížností. Kdo zůstal, a samozřejmě všichni nově příchozí, se může těšit na nový díl herní série z let 1914-1918, který opět nese jednoslovný název významné bitvy – Tannenberg.

Bleskovky

  • 15. 7. 2022 - Epic rozdává chválenou plošinovku. Příště nás vezme do 1. světové války

  • 2. 10. 2019 - Humble Bundle má pro vás speciální jednodenní nabídku s Bomber Crew, Purrfect Date nebo Tannenbergem za výhodnou cenu.

  • 8. 11. 2018 - Střílečka z první světové války Tannenberg od tvůrců Verdun vyjde 13. února 2019.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
18. února 2019
Recenze