Syberia

Syberia

Články

LEVEL #312: Zvíře v každém z nás

Zvíře v každém z nás

Zemřel Benoît Sokal, autor legendární Syberie

Herní a komiksový svět ztrácí velké jméno

Retro GamesPlay – Syberia

Když Benoît Sokal společně s kolegy ze studia Microids vydal v roce 2002 adventuru Syberia, netušil, kolika lidem včetně sebe v tu chvíli změnil život. Že přeháníme? Ale kdepak, protože pro celou řadu lidí to byla právě Syberia, která je přivedla k hraní adventur, v nichž mohli následně prožít zajímavá dobrodružství a poznat výrazné postavy. Zároveň je ale pravda, že jen málokterá jiná adventura nabídla hráčům podobě skvělý zážitek, jako Syberia. Příběh právničky Kate Walker je totiž zajímavý nejenom z hlediska scénáře, dialogů, celé řady nádherných lokací a hádanek. Má navíc něco, co spoustě jiných her chybí – má duši, jak si ukážeme v dalším retro gamesplayi.

GOG rozšiřuje platební možnosti i slevy na adventury i závody

Sotva na oblíbeném GOGu skončily Black Friday slevy (a pár dnů předtím pěkné, kusově omezené rychloslevy), máme tady další útok na naše kreditní karty. Tentokrát by se měli mít na pozoru hlavně milovníci adventur a závodů. Tohle adventurně-závodní kombo “kazí” jen tři tituly: vesmírná strategie Haegemonia Gold Edition, alternativně válečná akce Iron Storm a jedna z povedenějších kopírek Commandos - Robin Hood: The Legend of Sherwood.

Benoit Sokal a Microïds chystají třetí díl Syberie

Skvělou zprávu přinesl francouzský vydavatel Anuman Interactive, který před třemi lety zakoupil studio Microïds, stojící za vynikající sérií Syberia. Anuman prý podepsal smlouvu s Benoitem Sokalem na vývoj Syberie III. Sokal napíše scénář hry a zakladatel Microïds, Elliot Grassiano bude celý vývoj hry řídit. Navíc, hra by měla vyjít pod značkou Microïds.

Bleskovky

  • 21. 11. 2016 - První a druhý díl herní série Syberia obohatí seznam zpětně kompatibilních X360 titulů.

  • 27. 7. 2016 - Na seznam zpětně kompatibilních X360 her pro Xbox One přibyly tituly Boom Boom Rocket a Syberia.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
76/100
Datum recenze:
24. června 2002
Recenze