Star Wars 1313

Star Wars 1313

Články

15 očekávaných her, které si nikdy nezahrajeme

Na každou vydanou hru připadá hned několik zrušených a ani o nich nevíme. V útrobách velkých studií se do fáze prototypu dostane dlouhá řada titulů, jen aby se ukázalo, že nefungují a vývojáři se můžou začít soustředit na jiný pokus. Už méně často se stává, že dojde k veřejnému oznámení takového prototypu, na který se začneme těšit, aby pak přišla rána shůry a nám zůstaly jen oči pro pláč. Zavzpomínejme společně na několik takových velmi očekávaných her, kterých se (s největší pravděpodobností) nikdy nedočkáme.

Když plány narazí na realitu - příběh pěti her, které vzdor velkým slibům nikdy nevyšly

Nehledě na další události bylo zastavení vývoje hororu Silent Hills jednou z největších letošních kontroverzí. Historie titulů, které vzdor velkým očekáváním nikdy nevyšly, je však plná příběhů jako Silent Hills. Od SimsVille přes Warcraft Adventure až po StarCraft Ghost či Titan jsou videoherní dějiny lemované celou řadou podobných příběhů. Některé z nich však přesto vyčnívají nad ostatní a není od věci si je připomenout.

Nolan North prozradil The Last of Us 2, nakoukl zákulisí Uncharted 4 i nové Star Wars hry

Když si Nolan North pustí pusu na špacír, zjevně to stojí za to. Na Metroconu se totiž tento herec a především známý videoherní dabér (Nathan Drake, Penguin, Desmond Miles, Deadpool) účastnil diskuse s fanoušky a zjevně se nebojí říkat věci, kvůli kterým by producenti a PR manažeři vraždili. Ačkoliv vám doporučuji zhlédnout celý záznam diskuse, protože North je vtipný chlapík, hlavní informace jsou dvě – Naughty Dog už kutí The Last of Us 2 a neoznámený Star Wars titul Amy Hennig z dílny Visceralu má hodně z Uncharted.

Disney zrušila vývoj her v LucasArts, bude je licencovat

S velkým zármutkem oznamujeme všem známým, přátelům a videoherním pamětníkům, že ...ale kdepak s velkým zármutkem. Dnes vyšlo najevo, že Disney de facto zrušila společnost LucasArts tak, jak jsme ji dodnes znali, propustila přes 150 zaměstnanců a zrušila (v současné podobě, to je důležité) všechny aktuálně vyvíjené projekty, čili třeba Star Wars 1313 a Star Wars: The First Assault.

LucasArts popírá pozastavení vývoje Star Wars 1313

Star Wars 1313 loni na E3 příjemně překvapila. Nejen svým špičkovým vizuálním ztvárněním, kdy bylo od začátku víceméně jasné, že tohle bude hra na novou generaci konzolí, ale též temnější tématikou. Navíc už dlouho nevyšla pořádná a velká Star Wars hra. Když trochu přivřeme oči a nebudeme počítat Force Unleashed a nepříliš povedenou dvojku, tak to bylo co? Knights of the Old Republic 2. Star Wars 1313 i přes to minimum informací vypadala nadějně. Jenže od loňské E3 jsme o hře neslyšeli téměř nic nového, nebyl žádný preview event, nic. Bohužel se zdá, že to není důmyslný marketingový plán, ale údajně pozastavený vývoj.

Bleskovky

  • 10. 12. 2015 - Lucasfilm (Kathleen Kennedy) zcela nepohřbil materiály ke zrušené hře Star Wars 1313.

  • 5. 5. 2014 - Obrazem: Nové koncept arty ze zrušeného titulu Star Wars 1313.