Star Trek: Bridge Crew
Věková dostupnost

Star Trek: Bridge Crew

Články

Star Trek: Bridge Crew můžete nově hrát i bez virtuální reality

Simulace můstku jedné z lodí Fedarace v předaleké galaxii Star Treku se nyní zbavuje velké koule u nohy, díky které se nemohla pořádně rozběhnout. Star Trek: Bridge Crew jste totiž mohli hrát pouze s příslušným headsetem pro virtuální realitu (PSVR, Oculus Rift, Vive), což jinak docela zajímavou hru omezovalo. Díky novému bezplatnému updatu tak můžete usednout na jednu z židlí vesmírné lodi i bez nutnosti nasazovat na hlavu VR headset.

Sny trekkies může splnit právě vydaná Star Trek: Bridge Crew

Star Trek: Bridge Crew pro mě byl jedním z nejintenzivnějších zážitků loňského Gamescomu, a to nejen proto, že se mi po chvíli udělalo špatně od žaludku. Tenhle VR titul vás posadí na můstek USS Aegis, kde musíte spolu s dalšími třemi členy posádky řešit všechno od samotného létání přes střílení po Klingonech až po přenášení lidí na palubu. Důležitá je komunikace, týmová práce a dostatek kamarádů s virtuálními brýlemi. A včera tahle netradiční hra konečně vyšla na PC a PlayStation 4.

Star Trek: Bridge Crew se dostane do rukou všech trekkies na konci května

Oznámení Star Trek: Bridge Crew bylo jedním z překvapení loňské E3, nicméně i teď, necelé dva měsíce do vydání platí, že půjde o hru cílenou spíše na skalní fanoušky starších seriálů, než o příznivce akční jízdy ze stáje pánů Abramse a Lina. Akci si tu také užijete, nicméně celé to bude stát hlavně na komunikaci a koordinaci aktivit s ostatními hráči.

Bude VR znamenat návrat fenoménu LAN párty?

Nacházíme se za polovinou roku, který byl mnohými analytiky vágně označován za zlomový pro virtuální realitu. I když se letos svět možná našel svou zlomovou AR hitovku v Pokémon GO, VR tituly zatím zůstávají doménou technologických nadšenců. Existují však společnosti, co doufají, že nálady změní svým cílením na styl hraní, který většina z nás dobře zná – podle jejich tezí totiž virtuální herny oživí a aktualizují koncept LAN parties.

Star Trek: Bridge Crew udělá z party hráčů posádku Hvězdné flotily

Možnosti virtuální reality jsou velké a důkazem toho, že jde vytvářet zážitky, které doposud nebyly tak působivé, je i představení Star Trek: Bridge Crew. Jde o hru, která má smysl jen ve virtuální realitě, protože z vás a tří vašich kamarádů udělá důstojníky Hvězdní flotily na lodi USS Aegis. Prakticky celé kouzlo vychází z toho, že vás posadí do pozice na můstku, kterou jste sledovali od prvních dílů Star Treku až po poslední filmy. O podobný efekt se pokusil už titul Artemis, jemuž ale k úspěchu chyběla právě "uvěřitelnost" a také snazší instalace virtuální reality – více o tom, jak se Artemis hraje psal Láďa v tomto článku.

Bleskovky

  • 15. 2. 2017 - VR titul Star Trek: Bridge Crew vyjde až 30. května.

  • 29. 11. 2016 - Eagle Flight, Werewolves Within i Star Trek: Bridge Crew nabídne podporu cross-platform hraní mezi majiteli PSVR, Oculus Rift a HTC Vive.

  • 5. 8. 2016 - Ubisoft s sebou na Gamescom 2016 přiveze Eagle Flight, Star Trek Bridge Crew, Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands, Watch Dogs 2 a South Park: The Fractured But Whole.

Hodnocení Metacritic:
75/100