STALKER: Shadow of Chernobyl

STALKER: Shadow of Chernobyl

Články

Vzpomínáme: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl byl první moderní survival

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl. Hra, která byla zdrojem mnoha infarktových stavů, při zpětném pohledu do minulosti působí mnohem významnějším dojmem, než jaký jsme z ní měli 23. března 2007, kdy konečně po dlouhém čekání vyšla. Dnes totiž víme, že takové hry se už nedělají, i když se černobylskou Zónou mnohé tituly nechaly inspirovat.

NeoRetro – hrajeme STALKER: Shadow of Chernobyl

Když se studio GSC Game World vracelo k jaderné katastrofě v Černobylu, asi netušilo, že svou alternativní realitou s mutanty vytvoří kultovní sérii, ke které se fanoušci vracejí dodnes a napjatě očekávají i její další díl STALKER 2, který má vyjít v roce 2021. Dnes to ale nebude o budoucnosti. Podíváme se totiž, kde to všechno začalo.

Fanoušci chystají remasterovanou verzi původního STALKERa

Víc než dvanáct let nás dělí od vydání původního STALKERa Shadow of Chernobyl. Časová propast se nevyhnutelně podepsala na tom, jak dnes vnímáme grafickou stránku hry. V době, kdy jsou remastery na denním pořádku, marně čekáme na oficiální přepracování, stejně jako budeme ještě dlouho čekat na pokračování STALKER 2. Buďme proto vděční za modderskou komunitu, která chystá modifikaci značně vylepšující grafiku původní hry.

LEVEL 296 – vzpomínky na S.T.A.L.K.E.R. a rozhovor s vesmírným Vikingem

Tradiční herní výstava E3 přinesla spoustu zajímavého materiálu ke zpracování. V Levelu však nepopisujeme dojmy z trailerů, ale nabízíme spíše výstavku titulů, které nás zaujaly, stejně jako komentář k výstavě samotné. E3 však tvoří jen malou část obsahu Levelu 296. Nabízíme například rozhovor s šéfem tvůrců EVE Online, pohled do novodobé historie tycoonů, ohlédnutí za historií Tetrisu a spoustu zajímavých informací o starších hrách včetně sérií Unreal Tournament nebo S.T.A.L.K.E.R. LEVEL 296 je k dostání na stáncích nebo v elektronické podobně na Alza Media, Floowie a O2 Knihovna.

Sedm her, které se chytře inspirovaly knižní předlohou

Konečně vyšla Middle-earth: Shadow of War a při této příležitosti jsou občas slyšet nářky stran změny atmosféry oproti původním Tolkienovým knihám. Hry však mají se světem knih dlouhý a bohatý vztah. Často přitom platí, že si ze své předlohy spíše než příběh vezmou nelineární nápady - monstra, hrdiny, svět. Tak se pojďme podívat na sedmičku těch, které se svými zdroji inspirovaly nejlépe.

Best of 2016: Nejlepší modifikace

Vybrat z těch několika tisíc každoročně vydaných her ty nejlepší kousky, je vážně obtížné – zvlášť, když se na tom máte shodnout v rámci kolektivu více lidí s odlišnými preferencemi. Zcela upřímně je ale výběr nejlepší modifikace ještě těžší – abyste mohli zodpovědně na pět z nich ukázat, říct že jsou nejlepší, a nakonec z nich ještě vybrat tu jednu jedinou, potřebujete znát původní hry. Často hodně staré hry. Nehledě na to, že modifikací vychází každoročně snad ještě více než her. Volba pěti nejlepších fanouškovských modifikací tak byla i letos hodně dlouhá, nesmírně těžká, ale také zábavná – někdy jen kroutíme v němém úžasu hlavu nad tím, co jsou fanoušci schopni s původními tituly udělat. Tady je naše volba.

Bleskovky

  • 24. 6. 2014 - Bývalí vývojáři hry S.T.A.L.K.E.R. chystají 26. června spustit Kickstarter kampaň pro svůj nový projekt Areal, ve kterém bude post-apokalyptický svět nakažen mimozemskou látkou nazvanou metamorhit.

Hodnocení
GAMES.cz
?/10
Hodnocení čtenářů:
90/100
Datum recenze:
7. března 2007
Recenze
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
3. dubna 2007
Recenze