Squadron 42

Squadron 42

Články

Soudní pře mezi Crytekem a tvůrci Star Citizenu se vyostřuje

Patrik vás minulý týden informoval o tom, že se Crytek chystá stáhnout žalobu proti tvůrcům Star Citizenu a Squadron 42, přesněji řečeno že hodlá další soudní líčení posunout na podzim, až si Cloud Imperium Games vyjasní, zda bude Squadron 42 skutečně samostatnou hrou. CIG teď žalobu Cryteku označili za „volání po pozornosti“ a snahu o odsunutí považují za důkaz, že Crytek není v právu.

Crytek chce stáhnout vlastní žalobu proti tvůrcům Star Citizenu a Squadronu 42

Crytek před dvěma roky zažaloval studio Cloud Imperium Games za porušení smluvních podmínek s používáním jejich enginu CryEngine. Jak už to u soudních sporů bývá, vlečou se napříč roky. Tento stále trvá, ale žalobce se rozhodl stáhnout vlastní žalobu. Ne však definitivně.

Star Citizen překonal hranici 250 milionů dolarů vybraných skrz crowdfunding

Čtvrt miliardy dolarů, to je v přepočtu asi 5,6 miliardy korun. Tolik kupříkladu utratila Česká republika za slevy na jízdném pro studenty za prvních dvanáct měsíců. Na vývoj nejambicióznějšího vesmírného simulátoru na světě Star Citizen se složilo už skoro 2,5 milionu fanoušků a dosažení této částky jim trvalo sedm let. Chris Roberts a spol. tím dále navyšují náskok v rekordu nejvíce vybraných peněz na jeden projekt formou crowdfundingu.

Vývoj Star Citizen stojí 90 milionů korun měsíčně

Cloud Imperium, studio vyvíjející Star Citizen a jeho singleplayerovou část Squadron 42, vydalo osmistránkový dokument mapující výdaje firmy mezi roky 2012 až 2017. Společnost za tu dobu utratila přes 193 milionů dolarů (v přepočtu skoro 4,5 miliardy korun), 14 milionů jí na účtu zůstalo v rezervě. Zvláštností je, že hra samotná dokázala vydělat přes 200 milionů dolarů, aniž by vyšla.

Bleskovky

  • 18. 2. 2018 - Na Star Citizen (a singleplayerové kampani Squadron 42) nyní pracuje 475 zaměstnanců Cloud Imperium Games.