Spec Ops: The Line
Věková dostupnost

Spec Ops: The Line

Články

Výběr deseti protiválečných her

Když střílení do nepřátel není zábava

Skvělé hry (téměř) zadarmo: Total War: Shogun 2, XCOM 2, Alien: Isolation

COVID-19 sice přináší nečekané překážky, na které se jen těžko zvyká, ale ruku v ruce s nimi přicházejí akce, na které si naopak zvykáme snadno. Příval her zdarma či za zlomek obvyklé ceny nebere konce a jen tento týden se na nás hrne zásoba velmi zajímavých kousků. Ideální příležitost vystoupit ze své komfortní zóny a vyzkoušet něco nového.

GDC 2018: Proč by neměly být válečné hry o zabíjení, ale o válce

Hry, knihy, filmy a jiné druhy zábavy utvářejí představu veřejnosti o válce už celá desetiletí. Když se zaměříme na hry, jako na nejmladší a zároveň nejvíce interaktivní metodu zpracování války a válečných témat obecně, měli by si jejich tvůrci (hlavně designéři a scenáristé) minimálně připustit, že mají také vliv na to, jak lidé válku vnímají. Tedy, že válka není jen Call of Duty, kde může jeden muž přemoci třicet protivníků a zachránit svět. Nejde však o snahu vymezit se proti mainstreamové kultuře. Vývojář a válečný veterán Andrew Barron z Bohemia Interactive Simulations se jen publiku během své přednášky na GDC 2018 snažil vysvětlit, o čem válka skutečně je, a že existuje více způsobů, jak ji zpracovat ve hrách.

Bleskovky

  • 19. 8. 2014 - Spec Ops: The Line mělo původně nabídnout kooperační mód. Ten byl nakonec odstraněn, protože by nezapadal do příběhu.

  • 21. 7. 2014 - Yager Development zavrhlo pokračování Spec Ops: The Line i vývoj jakékoliv jiné vojenské střílečky.

  • 2. 6. 2014 - Yager (Spec Ops: The Line) představí na letošní E3 zcela novou střílečku.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
76/100
Hodnocení čtenářů:
80/100
Datum recenze:
29. června 2012
Recenze