Spec Ops: The Line
Věková dostupnost

Spec Ops: The Line

Články

Výběr deseti protiválečných her

Když střílení do nepřátel není zábava

Skvělé hry (téměř) zadarmo: Total War: Shogun 2, XCOM 2, Alien: Isolation

COVID-19 sice přináší nečekané překážky, na které se jen těžko zvyká, ale ruku v ruce s nimi přicházejí akce, na které si naopak zvykáme snadno. Příval her zdarma či za zlomek obvyklé ceny nebere konce a jen tento týden se na nás hrne zásoba velmi zajímavých kousků. Ideální příležitost vystoupit ze své komfortní zóny a vyzkoušet něco nového.

GDC 2018: Proč by neměly být válečné hry o zabíjení, ale o válce

Hry, knihy, filmy a jiné druhy zábavy utvářejí představu veřejnosti o válce už celá desetiletí. Když se zaměříme na hry, jako na nejmladší a zároveň nejvíce interaktivní metodu zpracování války a válečných témat obecně, měli by si jejich tvůrci (hlavně designéři a scenáristé) minimálně připustit, že mají také vliv na to, jak lidé válku vnímají. Tedy, že válka není jen Call of Duty, kde může jeden muž přemoci třicet protivníků a zachránit svět. Nejde však o snahu vymezit se proti mainstreamové kultuře. Vývojář a válečný veterán Andrew Barron z Bohemia Interactive Simulations se jen publiku během své přednášky na GDC 2018 snažil vysvětlit, o čem válka skutečně je, a že existuje více způsobů, jak ji zpracovat ve hrách.

GDC 2018: Kouzelnické triky herních vývojářů

Napadlo vás někdy přemýšlet o hrách a jejich designu jako o kouzelnickém představení? Australskou vývojářku Jennifer Scheurlovou ano, a když koncem srpna loňského roku vyzvala na Twitteru další herní vývojáře, aby odhalili svá dosud skrytá designérská tajemství, naštvala tím spoustu lidí. „Mnoho hráčů mělo pocit, že jim odhalujeme něco, co nechtějí vědět. Něco, co jim nedovolí se dívat na hry tak, jako dřív,“ poznamenala Jennifer na úvod své přednášky na letošní Game Developers Conference. Něco na tom bude – kdybyste věděli, co přesně se děje v zákulisí vystoupení Davida Copperfielda, ani jakkoliv velkolepá show by vám nepřinesla momenty překvapení a úžasu.

2K rozjíždí slevy: Civilizace a XCOM za polovic, nechybí ani BioShock či Mafia

Zatímco v aktuálně nabízených Humble Bundlech žádnou sadu velkých AAA pecek nenajdete, na Humble Store je situace jiná. Příležitosti se tam chopil vydavatel Take Two, který poslal do slušné slevové akce řadu svých velkých titulů. Hry od Rockstaru bychom tam hledali marně (ostatně nedávno jsme je viděli v Bundlu…), ale třeba Civilization VI tam seženete o polovinu levněji.

Bleskovky

  • 19. 8. 2014 - Spec Ops: The Line mělo původně nabídnout kooperační mód. Ten byl nakonec odstraněn, protože by nezapadal do příběhu.

  • 21. 7. 2014 - Yager Development zavrhlo pokračování Spec Ops: The Line i vývoj jakékoliv jiné vojenské střílečky.

  • 2. 6. 2014 - Yager (Spec Ops: The Line) představí na letošní E3 zcela novou střílečku.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
76/100
Hodnocení čtenářů:
80/100
Datum recenze:
29. června 2012
Recenze