2K chystá nový remake. Mohlo by jít o BioShock nebo Borderlands
zdroj: Foto: Take-Two

2K chystá nový remake. Mohlo by jít o BioShock nebo Borderlands

9. 7. 2024 13:45 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Od vydání výborného remaku Mafia: Definitive Edition uběhly už skoro čtyři roky a nyní se zdá, že se vydavatelství 2K pouští do vývoje další moderní předělávky některého ze svých starších titulů. Naznačuje to profil 3D grafika Bretta Shupeho na sociální síti LinkedIn, kde se kromě zmínek o nadcházejících nových dílech sérií Mafia a BioShock a zrušeném projektu Erebus od studia Supermassive Games objevil také chystaný neoznámený remake.

O objevu informoval jako první magazín MP1st, Shupe posléze ze svého portfolia remake odstranil a celý svůj profil skryl. Můžeme se navíc jen domnívat, jakou hru 2K vlastně přepracovává – nejčastěji se skloňuje právě BioShock z roku 2007, který se má v brzké době dočkat pokračování. První dva díly dostaly v roce 2016 remaster, ale rozhodně se nedá říct, že by si nezasloužily ani plnotučný remake.

Mezi další často zmiňované kandidáty patří série Borderlands. V srpnu do kin zamíří její filmová adaptace s Cate Blanchett v hlavní roli, a tak by dávalo smysl doprovodit ji herním přídavkem, alespoň v podobě přeleštěného staršího dílu. I v tomto případě se ale už delší dobu mluví spíše o novém pokračování.

Z řad spíše zbožných přání můžeme zmínit remake Mafie 2 anebo předělávku střílečky Spec Ops: The Line, která v únoru zmizela z digitálních obchodů kvůli vypršení licence na hudební doprovod. Nabídka her od 2K je nicméně natolik rozmanitá, že se můžeme dočkat skutečně ledasčeho.

Nejnovější články