Bioshock
Věková dostupnost

Bioshock

Články

Na Switchi letos vyjde Bioshock, Borderlands, XCOM 2 i Star Wars

Nintendo zničehonic vypustilo do světa svůj další půlhodinový Direct plný zajímavých oznámení. Ve videu, nebo zprostředkovaně v našem článku, se dozvíte o spoustě nových a starších her, které se ještě během letošního roku dočkají své přenosné verze na Switchi. Ale došlo i na oznámení budoucích plánů s Pokémony a Animal Crossingem.

Únorové PS Plus míří pod vodu i do VR, Games with Gold za Lovecraftem

Sony v únoru poruší své nepsané pravidlo, dle kterého máte členstvím v programu PlayStation Plus nárok na dvě hry zdarma každý měsíc. Tentokrát totiž dostanete hned tři – ale k jedné z nich budete potřebovat PS VR. Vlastně jich dostanete hned pět, stejně jako v případě lednového Uncharted je tu totiž i jedna kolekce. Na Xboxu One se drží klasické čtyřky, jsou tu závody, záhady i zázraky. A Star Wars! Zase.

Oznámen nový Bioshock. Postará se o něj nové studio bez Kena Levina

Dřívější šuškanda šíření samotným vydavatelem Take Two nabrala konkrétní obrysy. Pokračováním „největších sérií“ mohlo být myšlené GTA, Mafia IV, ale taky nový BioShock a minimálně v jeho případě se na konkrétním titulu už opravdu pracuje. A ještě pěkných pár let pracovat bude, a to v nově založeném studiu Cloud Chamber vedeném veteránkou herního průmyslu Kelley Gilmore.

Zimní slevy na GOG lákají na remastery BioShocků i čerstvý Thronebreaker

Nebyly by to Vánoce, kdyby se na nás výhodné nabídky nevalily ze všech stran. Pokud na poslední chvíli sháníte herní dárky pod stromeček pro blízké anebo klidně i pro sebe, nezapomeňte zkontrolovat nadílku na GOG. Remaster prvního a druhého BioShocku bez DRM pořídíte za čtvrtinu a do alespoň drobné slevy se přes svátky dostane přes 1 900 her, takže je nezapomeňte občas zkontrolovat.

GDC 2018: Kouzelnické triky herních vývojářů

Napadlo vás někdy přemýšlet o hrách a jejich designu jako o kouzelnickém představení? Australskou vývojářku Jennifer Scheurlovou ano, a když koncem srpna loňského roku vyzvala na Twitteru další herní vývojáře, aby odhalili svá dosud skrytá designérská tajemství, naštvala tím spoustu lidí. „Mnoho hráčů mělo pocit, že jim odhalujeme něco, co nechtějí vědět. Něco, co jim nedovolí se dívat na hry tak, jako dřív,“ poznamenala Jennifer na úvod své přednášky na letošní Game Developers Conference. Něco na tom bude – kdybyste věděli, co přesně se děje v zákulisí vystoupení Davida Copperfielda, ani jakkoliv velkolepá show by vám nepřinesla momenty překvapení a úžasu.

Ztraceno v procesu: Jak vznikl kult jménem BioShock

Je tomu už devět let, co vyšel první BioShock - duchovní nástupce System Shock, který je dnes považovaný za moderní klasiku, a dočkal se dalších dvou pokračování. Právě nedávné vydání kompilace BioShock: The Collection představuje ideální příležitost si připomenout, jak mohl BioShock vypadat, kdyby se Ken Levine v určitých fázích vývoje rozhodl pro něco jiného.

Bleskovky

  • 17. 6. 10:17 - Humble Bundle bojuje proti rasismu s Bioshockem, Observerem, Kerbaly a dalšími

  • 1. 6. 9:47 - Switch přivítal kolekce BioShocků a Borderlands spolu s druhým XCOMem

  • 27. 10. 2017 - Guillermo del Toro by se rád pustil do tvorby filmu na motivy hry BioShock.

  • 8. 2. 2017 - Obrazem: Podívejte se, jak by vypadal DOOM, Zelda, BioShock či Assassin’s Creed z izometrického pohledu.

  • 30. 1. 2017 - iOS verze hry Bioshock se do App Store již nevrátí.

  • 15. 12. 2016 - Na seznam zpětně kompatibilních X360 her pro Xbox One her přibyl BioShock, BioShock 2, BioShock Infinite.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
96/100
Datum recenze:
21. srpna 2007
Recenze