Shenmue 3
Věková dostupnost

Shenmue 3

Články

Seznam exkluzivních her na Epic Games Store

Snad jednou týdně se objeví zpráva o úplně nové, případně již dříve oznámené hře, která se na určitou či neurčitou dobu stane exkluzivitou Epic Games Storu. Lidský mozek není schopný si všechna ta oznámení pamatovat, proto jsme se rozhodli shromáždit všechny takové hry na jednom místě. Počítadlo se prozatím zastavilo na 101.

Epic vrátí peníze backerům Shenmue 3, pokud jim vadí exkluzivita

Příchod Epic Games Store způsobil na scéně digitálních herních obchodů menší zemětřesení. Exkluzivity jsou citlivé téma, zvlášť když jde o zexkluzivnění her, které fanoušci spolufinancovali třeba na Kickstarteru. To je mimo jiné případ Shenmue 3, jehož tvůrci z Ys Net se rozhodli vrátit peníze fanouškům, jimž roční exkluzivita pro Epic nevoní. Platit ovšem nebudou ani vývojáři, ani vydavatel, ale samotný obchod.

Dead Island 2 je stále ve vývoji, stejně jako hry od Warhorse, 4A Games a Volition

Včerejší akvizice německého studia Piranha Bytes (Gothic, Risen, Elex) stále hladovou firmou THQ Nordic má poměrně zajímavý dozvuk. Ředitel společnosti Lars Wingefors v rozhovoru s investory prozradil, že Dead Island 2 je navzdory obecnému přesvědčení o jeho zrušení stále ve vývoji. Prezentace pak potvrdila i přípravu dalších projektů, včetně jednoho českého.

Očekávaná Shenmue 3 vystrkuje růžky v traileru

Zatímco v loňském roce jsme tu měli remaster prvních dvou dílů Shenmue, třetí díl o sobě od kickstarterové kampaně nedával moc vědět. O víkendu se nicméně na monackém festivalu anime Magic 2019 objevila prezentace, kde se promítal nový trailer. Můžete si v něm vychutnat nějaké pěkné bojové záběry z tréninku a trochu méně pěkné obličejové animace.

Zatímco čekáme na Shenmue 3, blíží se remaster obou předchozích dílů

Od kickstarterové kampaně Shenmue 3 uběhly již tři roky. S více jak šesti miliony dolarů vybraných od důvěřivých fanoušků jde stále o nejvýdělečnější videohru této crowdfundingové služby a z hlediska úplně všech projektů sedí na úctyhodném 12. místě. Hra by měla dorazit ještě letos, což zároveň platí i pro nově oznámené remastery Shenmue a Shenmue 2.

Shenmue 3 se loučí s kickstarterovou kampaní prvním videem

Spíše než nějakou finální podobu hry představuje následující trailer na Shenmue 3 ukázku toho, jakým směrem v rámci grafické stylizace se plánují vývojáři vydat. Lákají tím zároveň k tomu, aby získali poslední finance v rámci končící kickstarterové kampaně. Do jejího konce zbývá posledních pár hodin, nedá se však říci, že by snad autoři trpěli na nedostatek pozornosti – požadovanou částku dvou milionu dolarů překročili zatím o téměř tři miliony dolarů.

Bleskovky

  • 7. 9. 2020 - Shenmue se dočká anime adaptace

  • 28. 11. 2019 - Shenmue III měla v Japonsku prodejně ještě horší otevírací týden než remastery Shenmue I a II.

  • 12. 9. 2019 - Nový trailer pro Shenmue 3 ukazuje ryzí atmosféru série.

  • 21. 8. 2019 - Jak vypadá den v Shenmue? Podívejte se na nový trailer na nadcházející trojku.

  • 11. 7. 2019 - Backeři Shenmue 3 neobdrží season pass, speciální edici ani předobjednávkové bonusy bez ohledu na to, kterým tierem Ys Net podpořili.

  • 3. 7. 2019 - Shenmue 3 vrátí peníze backerům, kteří nechtějí klíč na Epic Games Store. Ztráty pokryje Epic, aby Ys Net nepřišlo o peníze. 

Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Datum recenze:
3. prosince 2019
Recenze