Shadowrun: Dragonfall

Shadowrun: Dragonfall

Články

Další velké nákupy. Paradox bere pod svá křídla tvůrce BattleTechu a Shadowrunu

Uběhl teprve týden od chvíle, kdy si Avalanche Studios našli nového majitele v dánské společnosti Nordisk Film, a už tu máme další velký přesun peněz. Tentokrát došlo na Harebrained Schemes, které můžete znát díky novodobé taktické sérii Shadowrun a čerstvé novince BattleTech. Stejně jako v případě Avalanche nedochází k velkým změnám uvnitř firmy.

Best of 2014: Nejlepší DLC a datadisk

Mnozí je proklínají, jiní v nich vidí úpadek herního průmyslu, ale ať už jim říkáme DLC, datadisk, expanze nebo rozšíření, mohou představovat skvělou přidanou hodnotu k původní hře. Někdy přináší samostatnou kampaň, jindy mód, který zcela promění hratelnost původního titulu. U těch nejlepších ale prakticky vždy platí, že přináší do původní hry buď něco nového, nebo rozšiřuje skvělou zábavu původní hry. Rok 2014 byl samozřejmě DLC a datadisků plný, ale když jsme oddělili zrno od plev, vylezla nám následující pětice těch nejlepších.

Dějištěm dalšího Shadowrun RPG bude po Seattlu a Berlínu tajuplný Hong Kong

Další Shadowrun hra od Harebrained Schemes se bude po Seattlu a Berlínu odehrávat v Hong Kongu, jak tvůrci těsně před koncem roku odhalili v Kickstarter updatu prvního dílu Shadorwun Returns. Vývoj Shadowrun Hong Kong chtějí tvůrci z dánského studia opět financovat prostřednictvím peněz od hráčů, které by rádi vybrali přes Kickstarter kampaň. Rozběhnout by se měla v průběhu ledna, kdy se rovněž o hře dozvíme podrobnosti. Leccos však o městě, kde se má další díl (epizoda) povedené RPG série odehrávat, naznačilo už hráčské hlasování o městě, ve kterém se má odehrávat Shadowrun Dragonfall. Velice těsně totiž tehdy ve dvoukolové hlasování vyhrál Berlín právě před Hong Kongem, který tvůrci popisovali následovně.

Director's Cut verze Shadowrun: Dragonfall odstřihne datadisk od původní hry a přinese řadu vylepšení

Harebrained Studios nezahálí a už ve čtvrtek vydají „režisérskou verzi“ povedeného datadisku Shadowrun: Dragonfall, který úspěšně navázal na rovněž povedené RPG Shadowrun Returns. Právě díky Director's Cut verzi už ale původní hru k hraní Dragonfall potřebovat nebudete, vyjde totiž v podobě samostatně hratelného titulu.

Právě vycházející Shadowrun: Dragonfall zve hráče do Berlína

Masivní expanze Dragonfall pro kyber-magicko-punkové RPG Shadowrun Returns je od těchto hodin konečně k dispozici a láká především na novou dvanáctihodinovou kampaň. Dragonfall hráče zavede do Svobodného města Berlín a s obměnou kulis přihazuje i čerstvou partičku postav.

Cyberpunkové RPG Shadowrun: Dragonfall ukazuje první video a obrázky

Chystané berlínské rozšíření pro cyberpunkové RPG Shadowrun Returns už je skoro za rohem. Shadowrun: Dragonfall, jak se oficiální expanze jmenuje, vychází 27. února a nyní už je k předplacení na Steamu. Hra bude stát 14 euro pro majitele původního titulu nebo 24 euro, kdy dostanete celý balíček. Anebo nic, pokud jste hru podporovateli na Kickstarteru.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
81/100
Datum recenze:
5. března 2014
Recenze