Scorn

Scorn

Články

Unikátní horor Scorn inspirovaný Gigerovými obrazy nevyjde na současné generaci

Scorn je s námi už dlouhých šest let. Tvůrci unikátně stylizovaný horor představili poprvé v roce 2014, kdy se jim nepodařilo vybrat finance na Kickstarteru. O rok později se objevil investor, který projekt udržel při životě do roku 2017, kdy se o další finanční injekci postarali sami fanoušci skrze druhou, tentokrát úspěšnou kickstarterovou kampaň. Od té doby bylo hrobové ticho, abychom se v rámci čtvrtečního Inside Xbox dozvěděli, že už se počítá jen s novou generací konzolí. Zase jsme ale dostali excelentně zvrácený trailer.

V hororové střílečce Scorn máte organické zbraně metající zuby a další nechutnosti

Když se něco nepovede, zkuste to znova a lépe. Tak nějak přistupují k práci tvůrci ze studia Ebb Software. Jejich první crowdfundingová kampaň pro horor Scorn byla zoufale neúspěšná a vybrala pouhé 4 tisíce eur, ta nová už však vypadá mnohem lépe – z žádaných 150 tisíc obdržela jen během dneška více než 16. A to je podle mě jedině dobře, protože jak dokazuje dlouhé, téměř osmiminutové video z hraní, atmosféra téhle strašidelné střílečky inspirované Gigerem či Cronenbergem je tak hustá, že by se dala krájet.

V hororové adventuře Scorn se spojuje Gigerův a Cronenbergův vizuální styl

Tkáň, kosti, tělní tekutiny, bytosti působící jako kdyby trpěly jen svou existencí. Akční adventura s logickými puzzly Scorn jde na horor od lesa, kde stromy vysázel H.R. Giger a David Cronenberg. Představuje totiž svět, který by nemohl být tomu našemu vzdálenější a přesto vyvolává velmi známé, nepříjemné pocit. Tvůrci z malého srbského studia Ebb Software se vás rozhodli zavést do bizarního světa, který budete velmi opatrně objevovat, přičemž na každém kroku potkáte nějakou nechutnost a nebo alespoň znepokojivý výjev.