Salt and Sanctuary

Salt and Sanctuary

Články

Vyšla očekávaná soulsová plošinovka Salt and Sacrifice

Elden Ring dohraný? Utrpení má nové jméno

Punkeři a nekrosamuraj od tvůrců Salt and Sanctuary vpadli na PC

Pochmurné akční RPG Salt and Sanctuary, které se dá nejlépe popsat jako 2D Dark Souls, si u nás v recenzi vysloužilo devítku. I úspěch téhle hry může za to, že její tvůrci ze studia Ska vydali s několikaletým odstupem na Steamu dvoji svých dřívějších her z Xbox Arcade. A jak v případě Dishwasher: Vampire Smile, tak u Charlie Murder je o co stát, protože něco tak příjemně nepříčetného a dynamického jste nejspíš dlouho nehráli.

Best of 2016: Nejlepší RPG

Ať už erpégéčka hrajete kvůli explozivní magii nebo dialogovému potěšení, ať preferujete klasický izometrický styl či dynamičtější kameru, ať už máte rádi pohádky nebo temné, děsivé zážitky, letos jste každopádně museli být spokojení. Nadílka her byla stejně různorodá, jako kvalitní. Ačkoli jsme se nedočkali opravdové pecky, která by pro sebe ukradla všechny palcové titulky tak, jako posledně Zaklínač 3: Divoký hon, stejně pro vás máme připravený zajímavý výběr pěti nejlepších her na hrdiny, které přinesl rok 2016.

Salt and Sanctuary skládá poklonu Dark Souls konečně i na PC

Dříve oznámená PC verze akčního RPG Salt and Sanctuary je od včerejšího dne na Steamu a to za cenu 18 eur. Hru sice můžeme obšírně popisovat jako nezávislou akci viděnou ze strany, ve které se ke slovu dostanou jak zbraně, tak craftování. Ostatně máte mít k dispozici přes 600 kusů zbraní, brnění, kouzel a předmětů, ale nejjednodušší popis hry je „2D Dark Souls.“

Fight Club #275 HD: Lvohlavouni

Když s námi ve studiu zasedne ke stolu při natáčení Fight Clubu Petr Bulíř, máte vždycky jistotu, že vás čeká povídání o hrách, které ho v poslední době zaujaly. Tentokrát šlo o Salt and Sanctuary a PS4 verzi akční adventury Ratchet & Clank, která nedávno vyšla. A protože s Petrem zasedli za mikrofony ještě Aleš, Pavel a druhý Petr, byla řeč i o dalších věcech.

Salt and Sanctuary vás ve stylu Dark Souls vezme do náruče a totálně zdeptá

V poslední době se přirovnáním k Dark Souls ohání nejedna hra z nejednoho žánru, takže čekám, že brzy se objeví reklamní slogan, který zní „Dark Souls mezi simulátory rybaření.“ Nicméně pokud má někdo na toto přirovnání právo, je to 2D akce Salt and Sanctuary od malého nezávislého studia Ska Studios, která konečně vyšla na PS4 a PS Vita. Stačí se podívat na vizuální stylizaci, v níž vás svým pochmurným stylem okouzlí ručně malovaná grafika a víte, že tahle hra má se Souls sérií minimálně jednu věc společnou.

Bleskovky

  • 23. 7. 2017 - Vývojář akčního RPG Salt & Sanctuary přemýšlí nad portem hry na Nintendo Switch.

  • 9. 3. 2016 - Akční 2D RPG Salt and Sanctuary vyjde na PS4 15. března, PC verze dorazí v létě. Datum vydání PSV verze zatím prozrazeno nebylo.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
29. března 2016
Recenze