Salt and Sanctuary skládá poklonu Dark Souls konečně i na PC
zdroj: tisková zpráva

Salt and Sanctuary skládá poklonu Dark Souls konečně i na PC

18. 5. 2016 11:49 | Preview | autor: Adam Homola |

Dříve oznámená PC verze akčního RPG Salt and Sanctuary je od včerejšího dne na Steamu a to za cenu 18 eur. Hru sice můžeme obšírně popisovat jako nezávislou akci viděnou ze strany, ve které se ke slovu dostanou jak zbraně, tak craftování. Ostatně máte mít k dispozici přes 600 kusů zbraní, brnění, kouzel a předmětů, ale nejjednodušší popis hry je „2D Dark Souls.“

Salt and Sanctuary se totiž u Dark Souls ani moc neinspiruje, jako je spíše jeho 2D klonem, byť v jiném rozsahu a zpracování. Ve hře se vžijete do role námořníka, který nemá zrovna šťastný den. Ztroskotal na dosud neprobádaném ostrově, který je zahalen do mlhy. V ní už na vás čekají zástupy roztodivných monster, kobky, labyrint, opuštěná města a další nezbytné rekvizity pochmurného putování.

Vývojáři ze Ska Studios doporučují i k hraní na PCčku gamepad, ale samozřejmě můžete hrát na myši a klávesnici. A klidně na notebooku, protože hra není nijak zvlášť náročná:

Minimálními hardwarové nároky:

Operační systém: Windows Vista
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.8 GHz nebo srovnatelný
Paměť: 1 GB RAM
Grafická karta: DirectX 10 s podporou shader model 3.0
DirectX: Verze 10
Pevný disk: 2 GB volného místa

Doporučené hardwarové nároky:

Operační systém: Windows 8
Procesor: Intel Core 2 Duo nebo AMD Athlon 64 X2 5600+
Paměť: 2 GB RAM
Grafická karta: NVIDIA® 9600GT nebo ATI Radeon™ HD 5000+ nebo lepší
DirectX: Verze 10
Pevný disk: 2 GB volného místa

zdroj: youtube.com

Salt and Sanctuary v březnu vyšla na PlayStationu 4 a PS Vita a jak se můžete dočíst v recenzi od Lucky Jiříkové, tvůrci rozhodně vedle nešlápli. „Parádní dobrodružství se svižným soubojovým systémem a propracovanými RPG prvky, která by se obtížností a některými mechanikami dala přirovnat k Souls hrám,“ napsala Lucie ve verdiktu a dala hře výbornou devítku.

Vývojáři bohužel jaksi trochu zaspali a vydání PC verze nedoprovodili novým trailerem (výše najdete jen k PS4 verzi), obrázky, ani tiskovou zprávou. Pokud má tak PC verze oproti svému konzolovému protějšku nějaká specifika či vylepšení, se buď dozvíme později, nebo až na vlastní kůži. Nicméně recenze na Steamu jsou zatím z drtivé většiny kladné, tudíž se port snad povedl.

Nejnovější články