Psychonauts

Psychonauts

Články

Tim Schafer může slavit - 3,3 milionů dolarů na vývoj Psychonauts 2 se podařilo vybrat

Slibný start crowdfundingové kampaně Psychonauts 2 budil dojem, že k jejímu úspěšnému dokončení dojde záhy po startu (během pár hodin se vybralo 770 tisíc dolarů), nakonec však Tim Schafer a jeho studio Double Fine pokořili požadovanou hranici 3,3 milionů dolarů až o měsíc později. Ačkoliv prodeje původní hry nebyly nijak hvězdné, kolem titulu se vytvořila takřka kultovní aura.

Třídílný dokument mapuje historii Psychonauts i studia Double Fine

Zatímco suma peněz vybraná na vývoj Psychonauts 2 na Figu uětěšeně roste směrem k cílové částce 3,3 milionů dolarů, tvůrci z Double Fine se ohlíží za vznikem prvního dílu. Ve spolupráci s 2 Player Productions zvolili formu třídílného dokumentu, který je plný historických zajímavostí.

Double Fine připravují Psychonauts 2 - opět s pomocí peněz od hráčů

Deset let od vydání původní hry v roce 2005 se Tim Schafer a jeho banda z Double Fine rozhodli vyslyšet volání fanoušků a pustili se do vývoje akční adventury Psychonauts 2. Ještě než ale spustíte oslavné tance, musíte znát podmínku, kterou je třeba splnit, aby se vývoj rozjel na plné obrátky a hra měla šanci vůbec vyjít – jak je dobrým zvykem studia Double Fine, o peníze na vývoj Psychonauts 2 žádají z části  komunitu fanoušků. Tentokrát však ne na kickstarteru, ale mladé crowdfungingové platformě FIG.

Notch už Psychonauts 2 podporovat nehodlá, stojí moc peněz

Psychonauts 2 Tima Schafera představuje jednu z vysněných her nejen svého tvůrce, ale i mnoha fandů prvního titulu.

Notch si pochvaluje Origin, ale...

Tvůrce Minecraftu, Markus “Notch” Persson, si pochvaluje digitální distribuci od EA, Origin. Valve sice prý miluje, ale už jen z principu je podle něj trochu nebezpečné mít jen jednu platformu pro distribuci her. “Origin dělá v porovnání se Steamem několik věcí špatně, což je pozoruhodné, vzhledem k tomu, že měli na studium Steamu osm let,” řekl Notch pro GameSpy. Podle Notche by měli mít EA šanci dělat svoji vlastní digitální distribuci, ale neměli by prý využívat hry, které nutí hráče služby používat. Namísto toho by měli lidem ukázat, proč by Origin měli začít používat. Jak to vidíte vy? Origin, nebo Steam?

„Psychonauts 2 jsou pořád daleko“, říká Schafer

Pokud něco v posledním týdnu zahýbalo herním byznysem, byl to úspěch Tima Schafera s financováním svého projektu skrze Kickstarter.

Bleskovky

  • 4. 5. 2021 - Game Pass přivítá novou Fifu, poslední Just Cause i Red Dead Online

  • 31. 7. 2020 - Pecky od Double Fine za pár korun na Humble Bundle

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
87/100
Datum recenze:
7. června 2005
Recenze