Prey (2006)

Prey (2006)

Články

Studio Human Head, tvůrci Rune II a první Prey, bylo zrušeno

Podobná situace se nevidí příliš často. Human Head Studios teprve předevčírem vydalo svou dlouho očekávanou akci Rune II, aby následně zničehonic bez viditelných náznaků zavřelo krám. V minulosti došlo k něčemu podobnému třeba se studiem Team Bondi, které nepřežilo vývoj L.A. Noire. V případě Human Head Studios ale nejde o takovou tragédii. V článku se dočtete, proč.

Fight Club #331: SNES dnes

V dalším letním dílu našeho podcastu Fight Club si Martin, Petr, Pavel a Adam povídali nejenom o aktivitách Nintenda (Mini SNES), ale i o kauze okolo nástroje OpenIV pro GTA V a pozastavili se také nad odchodem Rafaela Colantonia, zakladatele Arkane Studios, do snad dočasného herního důchodu.

Nový díl herního pořadu Games TV odhaluje pravou tvář Prey

V jakém duchu se nese reboot značky Prey? Jak vám zevrubně předvede obsáhlý díl našeho herního pořadu, radovat by se měli především příznivci druhého System Shocku. Mezi ně se samozřejmě počítá i Lukáš, kterého ale nejenom proto Prey schramstla jako malinu.

Retro GamesPlay– hrajeme sci-fi střílečku Prey

Když se řekne Prey, představí si asi ještě pořád nemálo hráčů ono působivé demo na dnes už neexistující pokračování. To tehdy vytřelo zrak všem přítomným na E3 2011. To je už ale dávná minulosti, zatímco blízká budoucnost znamená vydání nového Prey od Arkane Studios. Všechno to ale začalo v roce 2006 vydáním původního Prey a právě na tuhle hru se dnes v Retro GamesPlayi podíváme.

Proč dlouho vyvíjené projekty málokdy dopadají dobře

Ještě před rokem snad nikdo nevěřil, že vydání věčně odkládaného The Last Guardian je doslova za rohem. Asi jenom málokdo byl pesimistou kvůli tomu, že by si vydání nepřál - historie však mnohé fanoušky her pesimismu naučila. Snad díky charakteru her samotných existuje celá řada “věčně” vyvíjených či dokonce nikdy nedokončených titulů. Kdo drží v této smutné statistice prim? Realizace jakých famózních vizí se asi už nikdy nedočkáme? Proč dlouho vytvářené hry nedopadají většinou nejlépe?
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
83/100
Datum recenze:
14. července 2006
Recenze