Prey
Věková dostupnost

Prey

Články

Vražedné hrníčky se vrací: Prey dostává znovuhratelné DLC a chystá multiplayer

Po týdnech spekulací a naznačování nového obsahu do Prey jsme se dočkali rovnou několika updatů, a všechny jsou překvapivé. Namísto klasického příběhového DLC, které se vyloženě nabízelo, dostávají majitelé hry zadarmo tři nové módy: příběhový, New Game+ a Survival. Od dnešního dne je k mání také samostatné placené DLC Prey: Mooncrash šité na míru znovuhratelnosti.

E3 2018: redakční predikce

Než se naplno strhne celá ta zámořská mela, sedli jsme si ke svým křišťálovým koulím, abychom zavěštili, co že to na E3 2018 vlastně uvidíme. Následující odstavce jsou plné dohadů, zbožných přání a občas nějaké té jedovaté poznámky na adresu společností, od nichž toho zas tak moc neočekáváme. Už zítra večer společně začneme odhalovat, nakolik byly naše předpovědi přesné.

Best of 2017: Adam Homola a jeho nej hry minulého roku

Loňský rok byl intenzivní. Plný pozitivních i negativních věcí a díky bohu za hry. Eskapismus nezemřel, pořád trvá a já loni s chutí zmizel do nejednoho virtuálního světa. A že bylo z čeho vybírat. V níže uvedených uměleckých dílech jsem se loni ztrácel nejraději a věřím, že do některých z nich zmizím rád i letos.

Best of 2017: hra roku

A jdeme do finále. Tedy alespoň toho redakčního, protože brzy budete moci sami hlasovat a zvolit si vítěze v jednotlivých kategoriích, ale i samotnou hru roku. My v redakci už jsme si tímhle náročným rozhodovacím procesem prošli a výslednou desítku nejlepších včetně vítězné hry najdete v tomto článku.

Best of 2017: nejlepší akční adventura

Na akční adventury byl loňský rok obzvláště pestrý, čehož výsledkem bylo pro redakci mnohem těžší rozhodování. Tolik skvělých her, kolik jich muselo z původního seznamu pryč... Nakonec jsme se ale na požadovanou pětici nejlepších akčních adventur přeci jen dostali. Do každé z níže uvedených her bychom se s chutí vrhli znovu, ale do jedné přeci jen o něco raději.

Ještě jste nehráli Prey? Vyzkoušejte si demo, po kterém vám zůstane postup hrou

Výborná sci-fi akce Prey vyšla již před třemi měsíci a od té doby sbírá samá vysoká hodnocení. U nás jí Honza Slavík udělil devítku, za kterou dle jeho slov může kombinace fantastického designu, poutavého příběhu a strhující atmosféry. Na Metacritic se drží na slušných 82 procentech od kritiků a 7,9 od více jak 600 uživatelů. Stále se však najde velká spousta hráčů, kteří s Prey ještě nepřišli do styku. Pro ně a pro vás má Arkane Studios spolu s Bethesdou výbornou zprávu – na všech platformách si můžete vyzkoušet demo Prey.

Bleskovky

  • 14. 7. 15:19 - GOG poslal do akce francouzské hry. Od Dishonored přes Vampyr po A Plague Tale

  • 11. 6. 2018 - Prey obdrží nový update, který přidá Survival mód a New Game +. Ve vývoji je rovněž DLC Mooncrash a multiplayerový mód Typhon Hunter (postaví se v něm 5 hráčů proti 1, vyjde v létě).

  • 21. 5. 2018 - Neoficiálně: Další a další indicie potvrzují, že se připravuje rozšíření pro hru Prey, která vás zavede na Měsíc.

  • 5. 3. 2018 - Vypadá to, že nás v brzké době čeká oznámení týkající se hry Prey.

  • 12. 9. 2017 - Stahujte první veřejnou verzi Real Lights plus Ultra Graphics modu, který si bere za cíl vylepšit grafickou stránku hry Prey.

  • 21. 8. 2017 - Bethesda nahradila demoverzi hry Prey hodinovou trial verzí.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
82/100
Hodnocení čtenářů:
80/100
Datum recenze:
10. května 2017
Recenze