Posel smrti

Posel smrti

Články

Láskyplný dopis starým českým adventurám

Probouzí v nás Polda 7 nostalgii?

To nejlepší z Games.cz - zataženo před německou bouří

Herní výstava Gamescom vypukne v Německu už příští týden, a jak je dobrým zvykem vydavatelů, své novinky, trailery a oznámení si většinou nechávají na samotnou show. Některá studia se však přeci jenom pochlubila dopředu. Dozvěděli jsme se tak o chystaném rebootu, původem české, adventurní série Posel Smrti nebo o zásadních změnách, které čekají vesmírnou střílečku EVE: Valkyrie. Nový trailer však před Gamescomem vydali i tvůrci Kingdom Come z českého studia Warhorse, a vývojáři z Larianu zase světu nabídli zajímavé výsledky svého průzkumu mezi fanoušky RPG série Divinity. Celkově byl uplynulý týden pořádně rušný, jak dokládá následující výtah toho nejzajímavějšího, co jsme na Games.cz publikovali. Samozřejmě nechybí ani recenze a naše videa včetně závěrečného dílu seriálu gamesplayů Beyond Good & Evil.

Retro GamesPlay: hrajeme mrazivou českou adventuru Posel Smrti

Nejlepší česká adventura vůbec? Výborný český dabing? Skvěle mrazivá atmosféra? Šokující vyústění zápletky? Zejména tuzemští hráči vzpomínají na adventuru Posel Smrti v dobrém z mnoha různých důvodů a některé z nich si mohou připomenout v dalším díle našeho seriálu retro gamesplayů.

České a slovenské hry pod koly času

Příběh herního vývoje v České republice, potažmo v bývalém Československu, je vzhledem k okolnostem až překvapivě bohatý. Během posledních třiceti let vzniklo na našem území několik stovek počítačových her, na kterých se podílely desítky vývojářských týmů a stovky osamocených jednotlivců. Od nadšených propagátorů moderní techniky v době hroutícího se komunismu, přes první nesmělé pokusy o komerční produkci poloviny devadesátých let, až po vysokorozpočtové hry s celosvětovou distribucí, všechny tvůrce českých her pojila dohromady snaha prorazit navzdory ztíženým podmínkám. Ať už bylo cílem jen pobavení několika blízkých přátel, nebo snaha o koupi nového Ferrari, čeští a slovenští vývojáři museli čelit celé řadě problémů.

Posel Smrti 3 chce děsit a lekat v českém traileru

Prokletí rodu Gordonů už fanouškům adventurek zařídilo dva díly v sérii Posel Smrti a na přelom března a dubna se chystá díl třetí, díky TopCD opět lokalizovaný do češtiny včetně dabingu (Darrena opět namluví David Prachař). Druhý Posel Smrti (recenze) byl oproti jedničce (recenze) přijat poměrně chladně – fandové jej však nakonec skousli, pořád si hra držela vysoký standard a uhrančivou atmosféru.

Bleskovky

  • 15. 3. 13:00 - Kampaň soundtracku Posla smrti vybrala 200 tisíc, přidává odměnu a vyjde na vinylu

  • 19. 2. 16:40 - Odstartoval crowdfunding na soundtrack kultovních českých adventur. Má skoro vybráno