PES 2014

PES 2014

Články

Best of 2013: Nejlepší sportovní hra

Sportovní hry jsou jedním z mála žánrů, ve kterém svým barbarským vpádem letos nezpůsobily vítr hry, které ještě pořád označujeme za „nezávislé“, i když s tím brzy stejně sekneme, protože to přestává mít vypovídací hodnotu. Důvod je prozaický – udělat kvalitní sportovní hru je technicky velice náročné, a když chcete mít svůj sport s oficiální licencí, je to náročné i finančně. Takový New Star Soccer už léta (v roce 2013 bohužel ne) dokazuje, že i malé studio si může troufnout na sportovní hru, ale jinak, než na to jdou těžkotonážní cvaldové od EA, 2K nebo Segy. A jakkoli nepochybuju, že díky stále větší přístupnosti hotových technologií (Unity a spol.) se nezávislá studia časem začnou čím dál víc spouštět i ve sportovních hrách, za minulý rok se do výběru nejlepších sportovních titulů opět probojovali staří známí. Ne z nutnosti, ale zaslouženě, přestože se všichni až na jednoho drží filozofie mírného pokroku v mezích zákona.

Nový update přináší do PES 2014 osm set obličejů

Když už se pochlubila FIFA 14, musí přijít i PES 2014. Tvůrci připomínají nový update číslo 2, který přinese několik úprav a novinek. Potěšujícím pro všechny pravověrné fandy fotbalu by měly být aktualizované soupisky. K tomu přibude i osm set nových obličejů, které budou co nejbližší svým reálným vzorům.

PES 2014 čeká spousta nových tváří, FIFA 14 řeší technické nedostatky

Zatímco reálná fotbalová sezóna nám v Evropě pomaloučku vrcholí, její virtuální nápodoba se teprve dostává do obrátek. Po necelých dvou měsících od vydání svých titulů vývojáři z EA Sports i Konami pracují na updatech a opravách pro PES 2014 i FIFA 14 pilně jako včeličky, z čeho fotbalově pozitivní hráči mohou kvitovat s povděkem.

Kompletní multiplayerovou nabídku PES 2014 odemkne až 2. patch

Reálná fotbalová sezóna je v plném proudu, ale ta virtuální začala teprve minulý týden s vydáním PES 2014, a naplno se rozeběhne tento týden, až vyjde i FIFA 14. Zahraniční recenze PES 2014 z minulého týdne jsou výrazně pozitivní navzdory tomu, že multiplayerová část ještě kompletně nefunguje a čeká na odemknutí některých prvků skrze patche.

Video z PES 2014 představuje detaily systému Heart

Jenom něco málo přes měsíc zbývá do vydání další epizody fotbalového simulátoru Pro Evolution Soccer 2014 a Konami nás proto bombarduje detailnějšími náhledy na inovované ovládání. Zatímco v prvním videu jsme mohli být svědky ovládání fintiček, ve druhém tutorialu došlo na popis útoků. Jaký je mezi nimi rozdíl asi ocení spíše fotbalově nadanější jedinci než autor těchto řádků. Dnešní třetí video se však tasí s i s detaily enigmaticky nazvané novinky Heart, což má potenciál zaujmout i mimo okruh milovníků virtuálního sportu.

PES 2014 předvádí finty a napovídá, jak je na gamepadu vykouzlíte

Mám rád japonský pohled na fotbal. Nebojí se brát kopanou jako nějaké nadupané RPG, takže se nestydí dávat různým trikům a fintám názvy jako Boomerang Trapping nebo Crescent Turn. Skoro by chtěl člověk zařvat "Meteorickou střelu, Lamparde!" Při sledování samotného videa, která vám přiblíží právě finty a jejich výrobu v Pro Evolution Soccer 2014, jsem měl ale přesto chvíli pocit, že jsem deset let zpět.

Bleskovky

  • 28. 7. 2014 - Video: Čtrnáctiminutový gameplay záznam z PES 2015.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
18. října 2013
Recenze