Pathologic

Pathologic

Články

Konec Kickstarter kampaně remaku Pathologic je na dohled, stejně jako druhý dodatečný cíl

Projektům z Kickstarteru či z early access na Steamu se logicky věnujeme často, protože si řada tvůrců vybírá jmenované kanály nejenom k zaplacení, ale též představení svých her. Příležitostí psát o projektech, které zejména kickstarterem úspěšně prošly, a jejich tvůrci se mohou pustit do produkce her, už tolik nemáme. Už jen z tohoto důvodu má cenu zmínit, že remake vysoce originální a unikátní first-person (akční) adventury Pathologic hráči zaplatili a nyní už směřují k druhému dodatečnému finančnímu cíli. Do konce projektu přitom zbývá pouhých 21 hodin (v čase psaní).

Uhrančivá epidemická simulace Pathologic se vrátí přes Kickstarter

Kultovní simulace (někdo to označoval za hru) Pathologic se hráčům připomněla už loni a tvůrci letos potvrdili, že chystají novou verzi, potažmo se o něco podobného alespoň snaží. Návrat Pathologic v nové podobě ale do značné míry závisí vás - až vývojáři ze studia Ice-Pick Lodge nastaví na Kickstarteru ruku a řeknou si za pár týdnů o nějaké ty dolary, nesmíte být skoupí. Inspirovat se můžete kupříkladu následující upoutávkou, která sice ze hry mnoho neodhaluje, ale přesto v necelých třech minutách několik herních záběrů nabízí. Hlavně je ale opravdu povedená!

Remake Pathologic se k nám zkusí dostat přes Kickstarter

Dnes už snad kultovní a znalci oblíbená adventura Pathologic ještě neřekla své poslední slovo. Vyšla sice v roce 2005, byla tak trochu rozbitá, ale měla neopakovatelné kouzlo, které by jí mohla spousta jiných her závidět. Pokud všechno klapne tak, jak si vývojáři ze studia Ice-Pick Lodge plánují, dočkáme se Pathologic znova, snad ve výrazně lepší formě. Dřívější plány na remake jsou totiž nyní oficiálně potvrzené a my se můžeme začít těšit.

Kultovní Pathologic nabírá druhý dech

Pamatujete na Pathologic? Naprosto fenomenální a naprostě fenomenálně rozbitá akční adventura z dílny moskevských Ice-Pick Lodge zasloužila lepší osud – a právě ten možná získá se zprávou, že autoři pracují na její nové verzi. Skřípající technická stránka a popletený překlad do angličtiny už by neměly stát v cestě zážitku, který se jinak v tom dobrém slova smyslu vymyká herním standardům.

Specifika slovanské hry aneb výrazný styl východní Evropy

Jsou východoevropské hry stejné jako ty „ostatní“? Na první pohled možná ano. Na druhý? Na druhý se zdá, že si obyvatelé států, kteří prožili část své moderní historie za Železnou oponou, vytvořili celkem svérázný pohled na svět, který se odráží třeba v tom, jak dělají své hry. Nevěříte? Tak si vezměte třeba Dragon Age a Zaklínače, potažmo jejich druhé díly. A neporovnávejte je z hlediska kvality, ale podle toho, jakým způsobem se vyjadřují a co zdůrazňují.

Malý výlet do zamořené Pathologic

Vývojářské studio Ice Pick Lodge a vydavatelská společnost Buka připravují pro příznivce žánru adventur už nějaký ten čas hru s názvem Pathologic.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
14. září 2006
Recenze