Overload

Overload

Články

Nové hry, které vyjdou v tomto týdnu

Horký, rajský červen, kdy končí škola a leckdo se pomalu připravuje na zasloužené prázdniny, přivítáme peklem a šílenstvím. Chystá se jak výlet přímo do říše chtíčem posedlých démonů, tak nevšední simulátor, který vám poradí, jak přivolat temné bohy. A jako obvykle se dostane i na sci-fi. Cesta do hlubin za kniplem vlastní lodičky, futuristické město s orwellovským syndromem, které vás chce zabít... Je toho dost, a video s přehledem zajímavých her, které vyjdou v příštím týdnu, pro vás opět připravil Honza Vondrášek.

Vesmírná střílečka Overload navazuje na legendární Descent a vyjde v květnu

Již za měsíc si osedláte hbitou vesmírnou stíhačku a vyrazíte s ní do stísněných prostor stanic stacionárně visících ve vzduchoprázdnu. Vedle tohoto projektu se sice chystá i Descent: Underground nesoucí správné jméno, ale skutečným nástupcem má být právě Overload, protože za ním stojící studio Revival Productions tvoří tvůrci původního Descentu.

Vyzkoušejte demo rané verze Overload - duchovního nástupce Descent

Tvůrci původního Descentu se vrací se znovuzrozeným konceptem původní hry a teď už nesou v rukou víc, než jen pouhé sliby. Overload se totiž dočkala jakéhosi dema, nebo lépe řečeno hratelného teaseru z pre-alfha verze hry. Do hotové verze tak má pořád daleko, ale fanouškům může ukázat, co se vlastně chystá. Hratelný teaser je dostupný už nějakou dobu podporovatelům hry na Kickstarteru, ale teď si může Overload vyzkoušet každý.

Fight Club #264 HD: Červí díra

Hostující účinkující v podcastu Fight Club bychom chtěli mít častěji, ne vždy se to ale daří. Po Baty a Fiolovi minule kývl na účast ve 264. podcastu veterán české herní scény Jakub Červinka, vedle kterého u našeho debatního stolu zasednou Aleš Smutný, Pavel Dobrovský a Martin Bach. Bavit se budou o následujících tématech.

Tvůrci Descent her připravují duchovního nástupce s názvem Overload

Milovníci prastaré 3D akce Descent by měli zpozornit. Na Kickstarteru se nezávislý tým Revival Productions snaží zaujmout akcí Overload. Tým se skládá především z veteránů bývalého studia Parallax Software, kteří stojí právě za prvním Descentem a Overload je jeho duchovním pokračováním. Takže se připravte na boj, v němž ztratíte přehled o tom, kde je nahoře, dole, vlevo, vpravo.
Hodnocení Metacritic:
74/100