Outward

Outward

Články

Vyšlo Outward, hutné fantasy RPG v otevřeném světě se splitscreenem

Fantasy RPG s otevřeným světem bývají většinou singleplayerové, nebo naopak silně multiplayerové hry. Outward si razí cestu, se kterou se bohužel téměř vůbec nesetkáváme. Hru můžete stejně jako každé jiné RPG hrát sami, ale zároveň k sobě můžete přizvat kamaráda a klidně se na rozdělené obrazovce toulat kouzelným světem jako dva prostí poutníci bez mocných schopností. A co je ještě lepší, můžete tak učinit rovnou teď.

Hardcore RPG Outward vyžaduje taktický přístup k boji a velmi komplikovanou přípravu kouzel

Fantasy RPG Outward vychází již tento měsíc a zatím jde o velmi slibně vypadající hru. Může za to především důraz na realističnost. Nejste žádný věhlasný hrdina, ale prostý člověk, který má hlad a žízeň, potřebuje odpočívat a pětinásobnou přesilu nesloží s prstem v nose. Jak dokazuje nejnovější vývojářský deníček, k soubojům a magii budete mít respekt.

V realistickém fantasy RPG Outward je nejdůležitější batoh a smysl pro orientaci

Loňský rok byl z hlediska RPG poměrně slabý, minimálně v porovnání s rokem předchozím jsme se při vybírání nejlepšího RPG roku pořádně zapotili. Uvidíme, jak na tom tento oblíbený žánr bude letos, ale zatím to vypadá, že odstartuje slibně. Outward sice nemá kvalitativní ambice Zaklínače, ale jeho neokoukaný přístup k realisticky pojatým detailům z něj dělá titul hodný pozornosti.
Hodnocení Metacritic:
65/100