Outward

Outward

Články

Vyšlo Outward, hutné fantasy RPG v otevřeném světě se splitscreenem

Fantasy RPG s otevřeným světem bývají většinou singleplayerové, nebo naopak silně multiplayerové hry. Outward si razí cestu, se kterou se bohužel téměř vůbec nesetkáváme. Hru můžete stejně jako každé jiné RPG hrát sami, ale zároveň k sobě můžete přizvat kamaráda a klidně se na rozdělené obrazovce toulat kouzelným světem jako dva prostí poutníci bez mocných schopností. A co je ještě lepší, můžete tak učinit rovnou teď.

Hardcore RPG Outward vyžaduje taktický přístup k boji a velmi komplikovanou přípravu kouzel

Fantasy RPG Outward vychází již tento měsíc a zatím jde o velmi slibně vypadající hru. Může za to především důraz na realističnost. Nejste žádný věhlasný hrdina, ale prostý člověk, který má hlad a žízeň, potřebuje odpočívat a pětinásobnou přesilu nesloží s prstem v nose. Jak dokazuje nejnovější vývojářský deníček, k soubojům a magii budete mít respekt.

V realistickém fantasy RPG Outward je nejdůležitější batoh a smysl pro orientaci

Loňský rok byl z hlediska RPG poměrně slabý, minimálně v porovnání s rokem předchozím jsme se při vybírání nejlepšího RPG roku pořádně zapotili. Uvidíme, jak na tom tento oblíbený žánr bude letos, ale zatím to vypadá, že odstartuje slibně. Outward sice nemá kvalitativní ambice Zaklínače, ale jeho neokoukaný přístup k realisticky pojatým detailům z něj dělá titul hodný pozornosti.

RPG Outward sleduje život prostého dobrodruha ve světě plném magie

Outward se hodlá vysmát hrám jako Zaklínač 3 a TES V: Skyrim. Možná ne ve smyslu velikosti, epičnosti či vyprávění, ale z hlediska obtížnosti. Nehrajete totiž za TOHO hrdinu, který všechny a všechno spasí. Jste prostý člověk ve středověku, kde zároveň vládne magie. Vlastně takové fantasy Kingdom Come…

Outward slibuje RPG zážitek v roli zranitelného cestovatele

Nine Dots Studio se svým RPG Outward rozhodně nemají nízké cíle – jejich hra prý rozbíjí zažité konvence a plánuje být průkopníkem nového subžánru. Stanete se dobrodruhem a průzkumníkem, který si jakýkoliv úspěch musí těžce vydobýt, protože je v neznámém prostředí velmi zranitelný. Každý průchod hrou by navíc měl být radikálně odlišný.
Hodnocení Metacritic:
65/100