Outer Wilds

Outer Wilds

Články

Staří přátelé a čerstvé známosti v roce 2019

Minulý rok na mě z křoví nevyskočil žádný stříbrem ozbrojený Zaklínač 3, neočarovala mě božská podstata jako v Divinity: Original Sin 2, neobjevila se prostě žádná dechberoucí hra, která by pro mě celý rok definovala. Ale vážně si nemám nač stěžovat. Místo toho jsem se setkal se starými známými, se kterými je vždycky fajn se pobavit, a pak taky s několika úplnými cizinci. Jak často máte šanci sledovat při práci vesmírnou archeoložku?

Best of 2019: Hra roku

Rok 2019 byl z hlediska her podivným obdobím. Celý průmysl už se připravuje na bombastický letošek a hned několik titulů se dočkalo odkladu, ať už ze strategických důvodů, nebo prostě proto, že vývojáři potřebovali víc času na dokončování. Díky tomu se letos podařilo vyšvihnout spoustě her, které by jinak zapadly v cunami AAA titulů. Tady je naše desítka nejlepších her za rok 2019. Zítra spustíme čtenářské hlasování a jsme zvědaví na výsledky, protože tenhle rok neměl jednoznačného favorita.

Best of 2019: Nejlepší svět

Herní svět. Může být roztahaný na polovinu Spojených států, nebo se rozprostírat na malé plošině. V tom, jak jej vnímáme, nehraje roli samotná rozloha, ale jeho funkčnost. Nejen po stránce různých herních prvků, ale i po stránce emocionální, kdy vás svět dané hry pohltí a takřka plesáte nad tím, co před vás staví a jak dobře vám v něm je. Pojďme se společně podívat na ty nejlepší světy loňska.

Best of 2019: Nejlepší logická hra & adventura

V této kombinované kategorii se letos sešlo obrovské množství výborných kandidátů, dokonce jsme museli odolat nutkání oddělit klasické adventury od ryze logických her. O vítězné trojici jsme debatovali dlouho a úmorně, skoro déle než v případě nejlepší hry roku. Nakonec jsme ale našli společnou řeč a se stupni vítězů jsme vyloženě spokojení.

Best of 2019: Nejoriginálnější hra

Nová kategorie! To tu loni nebylo! Jak vzrušující. A proč jsme si ji vybrali? Zkrátka se nám zachtělo ocenit ty hry, které přišly s nějakou zajímavou inovací, které se hrály jinak, které zkrátka dokonce i nám, herním redaktorům, co hrají víc, než by bylo zdrávo, ukázaly něco úplně nového a nečekaného. Pojďte se spolu s námi podívat na tři originální kousky, které se nám nesmazatelně vryly do paměti.

Bleskovky

  • 29. 4. 11:39 - Vrátíme se do oceňovaného Outer Wilds? Únik poukazuje na první DLC

  • 12. 10. 2020 - The Outer Worlds za pár dní dorazí na Steam

  • 11. 9. 2020 - Rozmanitosti pro PlayStation 4

  • 27. 7. 2020 - Nejprodávanější hry na Steamu za červen? Crysis 3, Journey či The Sims 4

  • 18. 6. 2020 - Jedna z nejlepších her loňského roku, Outer Wilds, vychází konečně i na Steamu

  • 16. 4. 2020 - Scenáristka Outer Wilds Kelsey Beachum se přidává k tvůrcům The Outer Worlds v Obsidianu.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
85/100
Datum recenze:
3. července 2019
Recenze