Ooblets

Ooblets

Články

Seznam exkluzivních her na Epic Games Store

Snad jednou týdně se objeví zpráva o úplně nové, případně již dříve oznámené hře, která se na určitou či neurčitou dobu stane exkluzivitou Epic Games Storu. Lidský mozek není schopný si všechna ta oznámení pamatovat, proto jsme se rozhodli shromáždit všechny takové hry na jednom místě. Počítadlo se prozatím zastavilo na 101.

Sledujte Fight Club #438 o kritice her ze strany politiků

Aktuální týdenní dění nám přineslo hned dvě poměrně kontroverzní události. První z nich je hejno amerických politiků, kteří ze zbraňového násilí viní videohry, a tou druhou jsou výhrůžky a rasově motivované útoky na vývojáře Ooblets po oznámení exkluzivity na Epic Games Store. Se středou tedy nastal čas probrat tyhle nespravedlnosti v našem podcastu.

Vývojáři Ooblets oznámili exkluzivitu na Epic Games Store a stali se terčem nepřijatelné kyberšikany

Ooblets. Roztomilá hra o farmaření, kterou sami vývojáři popisují jako kombinaci Harvest Moon, Animal Crossing a Pokémonů. Vychováváte svoje ooblety, prozkoumáváte krajinu, bojujete s divokými potvůrkami. Jak by taková hra mohla vyvolat stěží uvěřitelnou vlnu vzteku a nenávisti? Tím, že vyjde exkluzivně na Epicu.

Ooblets kombinuje farmaření s roztomilými rádoby Pokémony

Jestli Ooblets neudělá díru do světa, tak sním svůj klobouk, a ani si k němu nedám ředkvičku. Vývojářka Rebecca Cordingley svou hru poskládala z roztomilé grafiky, farmaření, budování ranče a trénování svých vlastních rozkošných příšerek. Pokémoni křížení se Stardew Valley? Ano, prosím! A to si k tomu ještě rovnou můžete připočíst průzkum otevřeného světa (jeden region má být dokonce pod vodou!), automatizaci produkce, obchodování, dialogy a vztahy s celou plejádou vesničanů… člověk se ani nediví, že si Ooblets všimli vydavatelé z Double Fine Productions, a celý projekt zaštítili svou podporou.