zavřít

Sledujte Fight Club #438 o kritice her ze strany politiků

Windows Xbox One

- Podcast autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Aktuální týdenní dění nám přineslo hned dvě poměrně kontroverzní události. První z nich je hejno amerických politiků, kteří ze zbraňového násilí viní videohry, a tou druhou jsou výhrůžky a rasově motivované útoky na vývojáře Ooblets po oznámení exkluzivity na Epic Games Store. Se středou tedy nastal čas probrat tyhle nespravedlnosti v našem podcastu.

Za střelbu v texaském El Pasu a v Daytonu v Ohiu jsou podle některých amerických politiků alespoň částečně zodpovědné počítačové hry, které dehumanizují lidi a glorifikují násilí. Podle texaského viceguvernéra Dana Patricka herní průmysl učí mládež, jak zabíjet. My v redakci sice díky Hitmanovi víme, jak někomu přivodit újmu obyčejnými předměty denní potřeby, ale zatím jsme tyhle fantazie neuvedli do praxe.

O násilné herní komunitě a výhrůžkách likvidací by ale mohli vyprávět tvůrci pacifistického simulátoru života Ooblets, které před nimi neuchránila ani absence palných zbraní v propagačních materiálech. Jak přechod od Double Fine k Epicu způsobil menší PR katastrofu, se dozvíte dnes v 16:00 na našem YouTube kanále. Svoje dotazy pište buď přímo do chatu, nebo na e-mail podcast@games.cz.

Tagy: tanec farmaření pokémoni cute

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.