Octopath Traveler
Věková dostupnost

Octopath Traveler

Články

Znamenité JRPG Octopath Traveler vyjde i na PC

Na Switchi se to zajímavými exkluzivitami docela hemží a fanoušci japonské tvorby ho pravděpodobně už dávno mají, ale i zatvrzelí PC hráči se své porce poctivého JRPG nakonec dočkají. Magazín Gematsu totiž objevil blogový příspěvek na webu Square Enixu, který zvěstuje příchod Octopath Traveler na Steam. A dokonce dřív, než se nadějete.

Výborné JRPG Octopath Traveler dostane minimálně další dva díly

Zajímavý grafický kabátek, propracované taktické bitvy, podařený příběh. Octopath Traveler je dalším klenotem, kvůli kterému se vyplatí vlastnit Switch. Nikde jinde totiž hra nevyšla, ale tvůrci mají v plánu rozšířit se i na další platformy. Tedy zatím jen jednu, ještě mobilnější než Switch. Ale nebojte, že by se série nadobro odebrala na Androidy a iOS.

Best of 2018: Nejlepší hudba

Kde by byly hry bez hudby? Hráči na hudební doprovod často zapomínají a pak, když uslyší známý motiv, nostalgicky roztají, protože jim evokuje danou herní pasáž. Dlouho jsme řešili, jak tuhle kategorii u nás pojmout, protože není v lidských silách slyšet všechny herní soundtracky, ale nakonec jsme se shodli, že prostě vybereme ty, které se nám nejvíce líbily z okruhu her, jež jsme hráli, případně si pustíme tipy ostatních členů redakce. A kupodivu jsme se začali docela shodovat.

Nové hry, které vyjdou v tomto týdnu

Nový týden, nové hry. Honza Vondrášek si pro vás opět připravil videosouhrn těch nejzajímavějších titulů, které v nejbližší době poctí všechny možné platformy. Tentokrát tu máme úžasně vypadající JRPG, explozivní bouračky, sci-fi střílečku a kooperační kosení odporných mimozemšťanů.

Bleskovky

  • 31. 5. 2022 - Unikátní umělecký styl HD-2D je prý dražší, než bychom čekali

  • 14. 7. 2021 - Tvůrci Octopath Traveler slibují nové dobrodružství

  • 6. 11. 2019 - Square Enix odstranil z PC verze JRPG Octopath Traveler protipirátskou ochranu Denuvo.

  • 23. 7. 2018 - Square Enix nestíhá uspokojit poptávku po Octopath Traveler na japoském trhu.

  • 18. 6. 2018 - Hlavní kampaň JRPG Octopath Traveler dohrajete za 50 až 60 hodin. V těchto dnech vychází tříhodinové demo.

  • 12. 6. 2018 - Octopath Traveler vyjde 13. července, demoverze bude dostupná 14. června.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
83/100
Datum recenze:
7. srpna 2018
Recenze