Might & Magic X: Legacy

Might & Magic X: Legacy

Články

Might & Magic X: Legacy - videorecenze české verze

Dvanáct let po nepovedené devítce a dva roky po renesančním Grimrocku přiživila akcie kdysi pohřbených dungeonů Might & Magic desítka. Ubisoft dal tvůrcům z Limbic nečekaně zelenou k vývoji hry, které doposud běžně nevznikaly ani v rámci nezávislé scény. A po vcelku úspěšném testování bety v rámci early access němečtí vývojáři uvrhli na trh hru nedokonalou, ale přesto výbornou a uhrančivou.

Might & Magic X je k mání za sedm stovek a s CZ titulky

Všichni PC hráči hladoví po retro prožitku a počínaje dneškem si mohou pořídit plnou verzi RPG ve starém stylu, ale v novém kabátě - Might & Magic X: Legacy. Což je jenom symptomatické, protože Legacy obsahuje všechny nezbytné prvky klasických dungeonů jako jsou třeba tahové souboje, krokování nebo příběh navazující na M&M Heroes VI.

Poslední dojmy před vydáním RPG Might & Magic X: Legacy

Něco se zlomilo. Nevím přesně jak, nevím ani kdy a kde. V určité době ale nastal moment, kdy někdo vycítil hlad. Generace přicházely a odcházely. Jedna vyrůstala s hrami jisté kvality, další generace pak s variacemi toho samého. Ale ne vždy ve stejné kvalitě. Podle mýtu všechno smetl ďábel - Diablo. Přišel s velkým chladem a sněhovou bouří – blizardem. Je to sice jenom mýtus, ale jak všichni vědí, na každém mýtu je cosi pravdy. Jenže za poslední roky se opět něco změnilo. Generace, co vyrůstala na původních titulech, už má zase co hrát. A nejenom to. Občas se dokonce najde i větší firma, který se troufne v mezičase nabobtnalou sérii vrátit ke kořenům v rámci snahy navázat na odkaz, který upadl v prach zapomnění na začátku milénia.

Plná verze dungeonu Might & Magic X vyjde na konci ledna

Již brzy na Games vyjdou dojmy od Micka z hraní rozpracované verze dungeonu Might & Magic X: Legacy, který vyjde 23. ledna. Hovořím samozřejmě o plné verzi, protože rozpracovanou si můžete zahrát už nyní, respektive můžete ji hrát už od srpna.

S Might & Magic X: Legacy na věčné časy

V duchu si představuji, že éra krokovacích dungeonů nikdy neskončila. Jen dál pokračuje v alternativním vesmíru, do kterého jsem se vlivem kvantových posunů nedostal. Čas od času se ale krokovací dimenze střetne s naší realitou, ozve se mohutný řachanec a po rozptýlení dýmu najednou hrajeme Legend of Grimrock a divíme se, proč ty staré dobré dungeony leží na smetišti.

Bleskovky

  • 15. 2. 11:59 - Chystá se další díl série Might & Magic

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
71/100
Datum recenze:
3. února 2014
Recenze