Michal Nemec

Poslední dojmy před vydáním RPG Might & Magic X: Legacy

Něco se zlomilo. Nevím přesně jak, nevím ani kdy a kde. V určité době ale nastal moment, kdy někdo vycítil hlad. Generace přicházely a odcházely. Jedna vyrůstala s hrami jisté kvality, další generace pak s variacemi toho samého. Ale ne vždy ve stejné kvalitě. Podle mýtu všechno smetl ďábel - Diablo. Přišel s velkým chladem a sněhovou bouří – blizardem. Je to sice jenom mýtus, ale jak všichni vědí, na každém mýtu je cosi pravdy. Jenže za poslední roky se opět něco změnilo. Generace, co vyrůstala na původních titulech, už má zase co hrát. A nejenom to. Občas se dokonce najde i větší firma, který se troufne v mezičase nabobtnalou sérii vrátit ke kořenům v rámci snahy navázat na odkaz, který upadl v prach zapomnění na začátku milénia.

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition - recenze

Baldur’s Gate je legendární série, která znovu dokázala na obrazovkách oživit počítačový svět Forgotten Realms. Je začátkem a zároveň i koncem. Koncem jedné éry počítačových RPG a začátkem té následující. Jde o základní stavební kámen tvorby společnosti BioWare, protože všechno, co přišlo po Baldur’s Gate hrách byla, svým způsobem, jenom variace na motivy načrtnuté v této sérii.

Realms of Arkania: Blade of Destiny - recenze

Někdo vnímá remake jako sprosté slovo, pro jiného jde zase o způsob, jak přiblížit starší klasiku novým generacím hráčů. Jeden bere remake jako parazitování na původním díle, druhý v tom vidí způsob, jak vydělat nějaké peníze na starém nápadu. Trošku ho oprášit, tady něco vylepšit, tam něco přidat, přizpůsobit ho moderním trendům nebo ho jen zkrátka vydat, aby to nějak slušně vypadalo, a pamětníci před tím automaticky otevřeli peněženky. A když se k nim přidá nedůvěřivá „mládež“, o to lépe. Znamená to více peněz pro všechny, hlavně pro majitele značky.