Legend of Grimrock

Legend of Grimrock

Články

První díl Legend of Grimrock míří na iPad, ten druhý na Mac

Pokud si návrat do zlaté éry dungeonů v podobě Legend of Grimrock získal vaše srdce a jste majitelem tabletu od Apple, asi vás následující video a s ním související oznámení potěší. Vývojářský tým Almost Human se v něm chlubí betaverzí portu Legend of Grimrock na iPad a ukazuje první záběry z hraní. Aktuální uzavřená betaverze je navíc prý již takřka kompletní a hotová verze tedy není daleko.

Vývoj dungeonu Legend of Grimrock 2 je v beta fázi a jednička se připravuje k vydání na iOS

Legend of Grimrock 2 vždycky jednou za čas vystrčí růžky, a pak zase na řadu měsíců zaleze do nory. Podobné schovávání už ale pomalu končí, protože vývojáři ze studia Almost Human oznámili, že se vývoj hry posunul do beta fáze. Všechno jde údajně jako na drátkách, hra už se tvůrcům rýsuje pod rukama, ale pořád zbývá fůra práce - oznámit datum vydání si prozatím netroufli. Měli bychom se ho sice dozvědět brzy, ale zatím je před týmem spousta balancování, ladění, upravování, optimalizování a podobných radostí, které zažívá každý projekt pár měsíců před dokončením.

GOG spustil podporu Linuxu s předstihem a se slevami

Poláci z GOG.com nám zase dělají radost. Na E3 oznámili spoustu věcí a jednou z nich bylo rozšíření GOG o další platformu. Po Windows a Macu je tak na řadě Linux, do kterého se pomaloučku začíná odvažovat víc a víc vývojářů. Podpora Linuxu měla na GOG přijít někdy na podzim, zhruba se stovkou her. Pánové z Polska jsou ale rychlíci - v současné chvíli mají padesát her a všechno ostatní je připraveno. Asi si tedy V GOG řekli proč zdržovat start a jen čekat, než se podaří dodělat podporu pro dalších padesát her a rovnou vše spustili.

Grimrock 2 vás pošle ven z dungeonu, značí první obrázek

Nejdříve se podívejte na obrázek, co se válí někde okolo, pak se budeme bavit dále. Máte? Výborně. Jde o první, a prozatím také jediný, screenshot z připravovaného dungeonu Legend of Grimrock 2. Vyobrazené panorama podzimní krajinky se spadaným listím je možná skoro až romantické, ale důležité je z jiného důvodu – tvůrci tím stvrdili svůj záměr vyvést partu dobrodruhů ven ze smradlavé kobky na čerstvý vzduch.

Dejte si znovu Legend of Grimrock s velkým fan modem

Pokud už jste prolezli kobky Grimrocku horem dolem, jistě vezmete za vděk nějakým tím rozšířením. Tohle se jmenuje Master Quest a stojí za ním chlapík, který si říká Komag. Nabídnout by vám měl pořádnou výzvu, ostatně označuje jej za Grimrock na steroidech. Jde o kompletní předělávku hry, která přidává spoustu puzzlů, přináší změny v designu dungeonů, nové prvky v příběhu a spousta dalších věcí.

Legend of Grimrock se prodalo 600 tisíc kusů, bude pokračování

Legend of Grimrock byl nádherných dungenovským překvapením roku 2012 a nejenom pro mě a podstatnou část redakce Games, nýbrž i pro zbytek světa a koneckonců, pro tvůrce z Almost Human také. Jak se svěřují v rekapitulačním blogísku na svém webu, tak opravdu nečekali takovou odezvu od hráčů a hlavně takový komerční úspěch. Doposud prý prodali přes 600 tisíc kopií Grimrocku, což znamená PC, Max a Linux verzí dohromady, ale nejvíce z toho určitě tvoří prodeje PC verze.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
82/100
Datum recenze:
10. dubna 2012
Recenze