GOG spustil podporu Linuxu s předstihem a se slevami
zdroj: Archiv

GOG spustil podporu Linuxu s předstihem a se slevami

25. 7. 2014 11:17 | Téma | autor: Adam Homola |

Poláci z GOG.com nám zase dělají radost. Na E3 oznámili spoustu věcí a jednou z nich bylo rozšíření GOG o další platformu. Po Windows a Macu je tak na řadě Linux, do kterého se pomaloučku začíná odvažovat víc a víc vývojářů. Podpora Linuxu měla na GOG přijít někdy na podzim, zhruba se stovkou her. Pánové z Polska jsou ale rychlíci - v současné chvíli mají padesát her a všechno ostatní je připraveno. Asi si tedy V GOG řekli proč zdržovat start a jen čekat, než se podaří dodělat podporu pro dalších padesát her a rovnou vše spustili.

"Do tohoto projektu jsme vložili hromadu času i úsilí a najednou jsme zjistili, že máme vlastně připravených 50 klasických i nových her, máme připravenou distribuci, infrastrukturu webu, technická podpora je vyškolená a tak není absolutně žádný důvod, abychom čekali do října nebo listopadu. V nadcházejících měsících se pořád chceme dostat alespoň na stovku her, ale rozhodli jsme se spuštění nezdržovat jen proto, abychom mohli novinářům ukázat hezké číslo. Ono to nakonec není o nich, ale o vás," napsali pánové z GOG na webu.

Podpora Linuxu na GOG funguje tak, že hru dostanete v archívech tar.gz s podporou DEB installerů pro dvě populární distribuce: Ubuntu a Mint. Pokud byste si s něčím nevěděli rady, můžete se klidně obrátit na technickou podporu GOG, ale ta vám poradí jen v případě, že hry zkoušíte rozchodit právě na Ubuntu nebo Mint. S ostatními distribucemi už si musíte pomoct sami.

Nabídka prvních titulů s podporou Linuxu je poměrně pestrá a najdete v ní jak některé staré klasiky, tak i nové indie hry. Jmenujme například Anomaly: Warzone Earth, CLARC, Darklands, Darwinia, Defcon, Don't Starve, Duke Nukem 3D, Flatout 1 + 2, Gemini Rue, Kentucky Route Zero, Legend of Grimrock, MouseCraft, Normality, Pirates!, Sir, You Are Being Hunted, SteamWorld Dig, Super Hexagon, Surgeon Simulator 2013, Uplink, VVVVVV a spousta dalších. A nechybí samozřejmě ani vděčná slevová akce.

Nenašli jste si mezi hrami nic pro vás? Nevěšte hlavu, někdy na podzim by měl GOG nabídnout onu slibovanou stovku her a katalog se bude pořád rozrůstat i o novější kousky. "Tlak" na vývojáře a vydavatele ze strany Valve a jejich SteamOS, společně s crowdfundingem by mohl zajistit, že se na Linuxu bude brzy hrát tak, jako nikdy předtím. A kdo ví, za pár let by to mohla být právě díky SteamOS i plnohodnotná herní platforma.

Nejnovější články