Máte námět či připomínku? Napište nám
Kentucky Route Zero

Kentucky Route Zero

Články

Nový díl herního pořadu Games TV navštíví městečko Twin Peaks a jím inspirované hry

Třešňový koláč a káva černá jako půlnoc bez měsíce a sovy, které nejsou tím, čím se zdají být. Návrat seriálu Městečko Twin Peaks je na spadnutí a inspiroval Lukáše k rozebrání her, které se tímhle raně devadesátkovým kultem inspirovaly.

Po dvou letech čekání vyšla čtvrtá epizoda adventury Kentucky Route Zero

Po dlouhé pauze vyšla konečně čtvrtá epizoda lynchovské adventury Kentucky Route Zero, která se točí kolem dálnice v jeskyních pod povrchem amerického státu Kentucky, kde se motá spousta divných lidí včetně vás. A pokud si tvůrci nevymýšlí, tak by měla čtvrtá epizoda narušit zaběhnuté pořádky z předchozích epizod - zejména na konto nových postav i herních mechanismů.

To Azimuth zavede hráče na stopu mimozemských únosů

Bizarnost dne se jmenuje To Azimuth (Kickstater) a slibuje adventurně pojaté šťourání do ufounských tajemství, odehrávajících se kdesi v Alabamě 70. let. Doposud vcelku neznámý titul Zacheryho Sanforda a jeho týmu, autorů Three Fourths Home, bojuje o přežití skrze kampaň na Kickstaterteru. A máte-li v oblibě styl Kentucky Route Zero říznutý Akty X, možná byste měli projektu na okamžik věnovat pozornost.

Best of 2013: Nejlepší soundtrack

Čím pestřejší dokážou hry být, tím pestřejší je i muzika, která doprovází hráčovo snažení, putování, dumání nad problémy nebo prostě jen zírání do hlavního menu. Ostatně, kolikrát náladu hry definují její úvodní tóny? Podcenit přiléhavý soundtrack je chyba, které se nominované tituly obloukem vyhnuly. A potěšující je, že až na úvodní výjimku jde o nahrávky, které člověk nemusí nějak pokoutně lovit v zapadlých adresářích nebo ripovat ze samotné hry, ale prostě si je, ideálně rovnou od tvůrců, koupí. Máte naše slovo, že investicí do následujících kousků získáte prvotřídní muziku.

Best of 2013: Nejlepší adventura

Herní průmysl funguje v pravidelných vlnách, které rok co rok přicházejí a odcházejí. Loňský rok s sebou nepřinesl pouze novou generaci konzolí a GTA V, ale také renesanci jednoho z nejtradičnějších herních žánrů vůbec. Skrze crowdfunding a německé vývojáře jsme se letos mimo jiné dočkali i obrody adventur všech podob a tvarů. Záplava klenotů to byla až tak intenzivní, že jsme si skoro každý týden mohli vybírat hned z několika kousků a zvolit nejlepší pětici bylo takřka nemožné.

Rozhovor s Austinem Grossmanem, autorem System Shocku, či románu You

Patří k pamětníkům kultovního Looking Glass Studios, autorům spolutvořícím hry již třetí dekádu i minoritě vývojářů, kteří se nestydí k ventilování názorů sáhnout po staré dobré beletrii. K recenzi jeho knihy You, která sumíruje počátky (fiktivní verze) Looking Glass, tak bylo záhodno vzít Austina Grossmana na kus řeči a vyzpovídat jej z názorů na knihu i herní byznys jako takový.
Hodnocení
GAMES.cz
?/10
Hodnocení Metacritic:
86/100
Datum recenze:
23. ledna 2013
Recenze