Insomnia: The Ark

Insomnia: The Ark

Články

Po osmi letech vyjde dieselpunkové RPG Insomnia: The Ark

Byla to strastiplná cesta, jejíž konec byl dlouhou dobu v nedohlednu, ale RPG Insomnia: The Ark po neuvěřitelných osmi letech ve vývoji a třech crowdfundingových kampaních konečně vyjde. Stane se tak příští čtvrtek. Necháte se zlákat do gigantické archy, která má zachránit lidstvo před vyhubením?

Retro-futuristické dieselpunkové RPG Insomnia: The Ark letos konečně vyjde

Musím přiznat, že krkolomná minulost zajímavého RPG Insomnia: The Ark (dříve InSomnia) ve mně nevyvolává zrovna důvěru. Kdysi nezávislí tvůrci z ruského studia MONO si koncem roku 2013 prošli neúspěšnou kickstarterovou kampaní. To se stává. Pak se také stává, že to tvůrci zkusí o rok později znovu, a když mají štěstí jako MONO, uspějí. To je ještě v pořádku. Ale žádat o dva roky později o další peníze v další kampani mi už zavání. Ovšem jim se to opět podařilo. A pak ticho. Projekt však není mrtvý. Hra o sobě dává vědět trailerem a vyjde ještě letos.

Originální sci-fi RPG Insomnia se vrací na Kickstarter i s demoverzí

Pocit déjà vu může nastolit opětovně spuštěná kickstarterová kampaň nezávislého RPG Insomnia. Ruské studio Mono se na crowdfundingovou platformu vrací zpět s cílem získat dodatečné finance, přičemž má za sebou už dvě kampaně. Insomnia je staromilské (ovšem v moderní grafice) retrofuturistické RPG, které se odehrává na obrovité mezihvězdné lodi, která spíše připomíná vesmírem plovoucí město. 

Zajímavé RPG InSomnia vylepšuje probíhající Kickstarter kampaň hratelnou ukázkou

Retrofuturistické RPG InSomnia už se jednou pokoušelo prorazit na Kickstarteru, ale neúspěšně. Tvůrci se tehdy stáhli, pořádně se připravili a v současné době se pokouší hráče zaujmout znovu. A jakkoli to nechci zakřiknout, aktuální kampaň se nevyvíjí úplně špatně. Vývojáři zatím vybrali něco málo přes polovinu cílové sumy a zbývá ještě 19 dnů do konce kampaně. Vše je tedy, zdá se, na dobré cestě a přísun financí se možná ještě zvýší na konto hratelné ukázky InSomnie, kterou tvůrci nabízí ke stažení a vyzkoušení.

Sci-fi RPG InSomnia se již podruhé snaží zaujmout hráče na kickstarteru

Říká se, že napodruhé je všechno lepší. Snad to bude platit i pro vývojáře izometrického RPG InSomnia. Se svým titulem, odehrávajícím se na vesmírné megastanici, se snažili na Kickstarteru prorazit už na podzim, svou tehdejší kampaň však raději zarazili sami. Nyní se o úspěch snaží znovu. Opět slibují cosi jako Fallout a BioShock v jednom balení.

Old schoolově vypadající RPG InSomnia si dá druhé kolo na Kickstarteru

Občas se vyplatí to nevzdávat, i když vás odmítnou vydavatelé a třeba i samotní hráči. Ověřili si to tvůrci Next Car Game a v podobnou druhou šanci doufají vývojáři ze Studio MONO. Minulý rok upíchli na Kickstarter své dieselpunkové RPG InSomnia. Chtěli 70 tisíc dolarů, ale kampaň šla tak špatně, že to při 5 tisíci dolarech raději sami zastavili. Po zhruba půl roce se ale vrátí na místo činu a pokusí se o restart kampaně. Druhý pokus na Kickstarteru (a první na Greenlightu) se rozeběhne 23. června, v mezičase ale tvůrci vydali nové video, které hru předvádí v plné parádě.

Bleskovky

  • 25. 1. 2016 - Tvůrci RPG InSomnia se při snaze vylepšit hru zřejmě přecenili - došly finance a plánují spustit druhou Kickstarter kampaň s cílovou částkou 80 tisíc dolarů. Pokud se zadaří, vyjde hra nejpozději v září.

Hodnocení Metacritic:
54/100