zavřít

Retro-futuristické dieselpunkové RPG Insomnia: The Ark letos konečně vyjde

Windows

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Musím přiznat, že krkolomná minulost zajímavého RPG Insomnia: The Ark (dříve InSomnia) ve mně nevyvolává zrovna důvěru. Kdysi nezávislí tvůrci z ruského studia MONO si koncem roku 2013 prošli neúspěšnou kickstarterovou kampaní. To se stává. Pak se také stává, že to tvůrci zkusí o rok později znovu, a když mají štěstí jako MONO, uspějí. To je ještě v pořádku. Ale žádat o dva roky později o další peníze v další kampani mi už zavání. Ovšem jim se to opět podařilo. A pak ticho. Projekt však není mrtvý. Hra o sobě dává vědět trailerem a vyjde ještě letos.

Retro-futuristická stylizace hry Insomnia: The Ark silně připomíná sérii Fallout. Svět se zkrátka zastavil v 50. letech minulého století, i když věda pokračovala kupředu. Sledujeme tu zbytky kdysi dávno mocné civilizace, které bezvládně plují vesmírem v gigantické lodi. Ta vypadá spíš jako hustá, městská zástavba. Lidstvo prostě zničilo samo sebe a teď již 400 let marně hledá nový domov.

V srdci této dystopické masy nepřejícných občanů se nacházíte i vy a snažíte se splnit svůj zvídavý cíl – odhalit minulost zaniklé civilizace a důvody vaší cesty k tajemnému Evakuačnímu bodu. I když se tvůrci chlubí důrazem na příběh, nic moc víc o něm neprozrazují.

Insomnia: The Ark hodlá být pořádné RPG, které nevsází na různé třídy vaší postavy, ale upřednostňuje jednotlivé postupně odemykané perky. Z vlastního zájmu budete zkoumat každý kout vesmírné lodi, rozmlouvat s NPC, plnit jejich žádosti, vyrábět různé předměty a samozřejmě bojovat s normálními i přerostlými nepřáteli za pomoci středověkých i našich soudobých zbraní.

I když jsem v úvodu vyjádřil nedůvěru, nemyslím si, že by to tvůrci v této fázi vzdali. Víru ve mně vyvolává nově spuštěná Steam stránka, blížící se beta a konečně i vydavatel za zády, který se postará o další finanční injekce. Insomnia: The Ark navíc vypadá opravdu dobře, takže obavy u mě střídá zvědavost. Nakonec snad půjde o opravdu výjimečný případ, kdy několikrát obraní přispěvatelé dostanou, za co si zaplatili. Pravděpodobně ještě letos.

Tagy: akční sci-fi RPG hardcore third person

Zdroje: AllGamesDelta

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.