Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds
Věková dostupnost

Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds

Články

Deskovka Horizon Zero Dawn drtí Kickstarter. Opravdu stojí za to?

Stolních adaptací videoher neustále přibývá a nejnovější kousek se pokouší zreplikovat loňskou pecku Horizon Zero Dawn. I když si Sony nejlepší hry roku nechává pro sebe, nevadí jim zjevně sdílet je v jiných podobách. Existuje karetní verze Bloodborne, chystá se dokonce i její desková verze s figurkami, narazíte na Uncharted, a za pár let se v obchodech objeví i zrzka v robotickém postapu. Horizon Zero Dawn – The Board Game právě odstartovala kampaň na Kickstarteru, kde láká nádhernými miniaturami. Měli byste po ní skočit?

Tvůrci Horizon rostou jako z vody, na další díly tak dlouho čekat nebudeme

Co se stane, když uděláte komerční hit, který prodá miliony kusů? Inu, stát se může spousta věcí, ale v případě Guerrilla Games je to velká expanze. Studio, která má nyní kolem 250 zaměstnanců, se chce v brzké době rozrůst minimálně na 400 lidí, a ještě se stěhuje do úplně nových prostor. Cíl toho všeho je jednoduchý: vydávat hry mnohem častěji.

Horizon Zero Dawn slaví obrovský úspěch: hra za rok prodala 7,6 milionu kusů

Jedna z nejlepších her loňského roku, Horizon Zero Dawn, byla jasným hitem hned po svém vydání. Sony se po dvou týdnech chlubila 2,6 miliony prodaných kusů a teď, rok po vydání, tu máme další zprávu: epické RPG od Guerrilla Games prodalo za první rok své existence úctyhodných 7,6 milionu kusů.

Best of 2017: nejlepší DLC / datadisk

Rozšiřování her po vydání bylo letos u níže vybraných kousků skoro stejně důležité, jako vydání samotných her. V každém z případů jde o zásadní, důležitý, a nejen obsahově nabitý přídavek, který je pro majitele původních her povinností, zatímco ostatní náhodné kolemjdoucí může ke hře přilákat. Právě díky těmto rozšířením jsme se do dříve vydaných her s chutí vrátili a navzdory náloži nových her v nich strávili až nepěkné množství času.

GamesPlay – hrajeme Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds

Horizon Zero Dawn letos v březnu překvapil nejen svým příběhem, ale především kvalitami po všech stránkách. Ne nadarmo si také hra od Adama vysloužila v recenzi devítku. Teď se nám blíží konec roku a vývojáři z Guerrilla Games se připomínají datadiskem The Frozen Wilds. K tomu usedl zase Adam a, menší spoiler, zase je spokojený.

Bleskovky

  • 22. 8. 2019 - V datadisku Iceborne pro Monster Hunter World si budete moct zahrát za Aloy z Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds.

  • 22. 12. 2017 - Sony rozdává vybraným uživatelům DLC Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds, zkontrolujte si email.

  • 6. 12. 2017 - Vyšel Horizon Zero Dawn: Complete Edition, jenž nabízí základní hru společně s datadiskem The Frozen Wilds.

  • 27. 11. 2017 - Stahujte zdarma oficiálního průvodce hry Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds. (+ alternativní link)

  • 20. 10. 2017 - Obrazem: Nové čtyři screeny z DLC Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds.

  • 17. 10. 2017 - The Frozen Wilds bude jediným rozšířením pro Horizon Zero Dawn.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
83/100
Datum recenze:
27. listopadu 2017
Recenze