Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds
Věková dostupnost

Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds

Články

Deskovka Horizon Zero Dawn drtí Kickstarter. Opravdu stojí za to?

Stolních adaptací videoher neustále přibývá a nejnovější kousek se pokouší zreplikovat loňskou pecku Horizon Zero Dawn. I když si Sony nejlepší hry roku nechává pro sebe, nevadí jim zjevně sdílet je v jiných podobách. Existuje karetní verze Bloodborne, chystá se dokonce i její desková verze s figurkami, narazíte na Uncharted, a za pár let se v obchodech objeví i zrzka v robotickém postapu. Horizon Zero Dawn – The Board Game právě odstartovala kampaň na Kickstarteru, kde láká nádhernými miniaturami. Měli byste po ní skočit?

Tvůrci Horizon rostou jako z vody, na další díly tak dlouho čekat nebudeme

Co se stane, když uděláte komerční hit, který prodá miliony kusů? Inu, stát se může spousta věcí, ale v případě Guerrilla Games je to velká expanze. Studio, která má nyní kolem 250 zaměstnanců, se chce v brzké době rozrůst minimálně na 400 lidí, a ještě se stěhuje do úplně nových prostor. Cíl toho všeho je jednoduchý: vydávat hry mnohem častěji.

Horizon Zero Dawn slaví obrovský úspěch: hra za rok prodala 7,6 milionu kusů

Jedna z nejlepších her loňského roku, Horizon Zero Dawn, byla jasným hitem hned po svém vydání. Sony se po dvou týdnech chlubila 2,6 miliony prodaných kusů a teď, rok po vydání, tu máme další zprávu: epické RPG od Guerrilla Games prodalo za první rok své existence úctyhodných 7,6 milionu kusů.

Best of 2017: nejlepší DLC / datadisk

Rozšiřování her po vydání bylo letos u níže vybraných kousků skoro stejně důležité, jako vydání samotných her. V každém z případů jde o zásadní, důležitý, a nejen obsahově nabitý přídavek, který je pro majitele původních her povinností, zatímco ostatní náhodné kolemjdoucí může ke hře přilákat. Právě díky těmto rozšířením jsme se do dříve vydaných her s chutí vrátili a navzdory náloži nových her v nich strávili až nepěkné množství času.

GamesPlay – hrajeme Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds

Horizon Zero Dawn letos v březnu překvapil nejen svým příběhem, ale především kvalitami po všech stránkách. Ne nadarmo si také hra od Adama vysloužila v recenzi devítku. Teď se nám blíží konec roku a vývojáři z Guerrilla Games se připomínají datadiskem The Frozen Wilds. K tomu usedl zase Adam a, menší spoiler, zase je spokojený.

V Horizon Zero Dawn dnes díky datadisku Frozen Wilds zavládne krutá zima

Venku sice stále vládne podzim, ale studio Guerrilla Games si pro své fanoušky připravilo mrazivé překvapení. Horizon Zero Dawn totiž dnes rozšíří datadisk Frozen Wilds, který hlavní hrdinku Aloy zavede do studené divočiny oblasti známé jako The Cut. Tam na ni čeká zbrusu nový příběh točící se kolem zásadního tajemství: proč se místní stroje chovají tak agresivně, že místní kmen dohnaly na pokraj vyhlazení? Podle traileru se zdá, že odpověď se skrývá v jádru sopky.

Bleskovky

  • 22. 8. 2019 - V datadisku Iceborne pro Monster Hunter World si budete moct zahrát za Aloy z Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds.

  • 22. 12. 2017 - Sony rozdává vybraným uživatelům DLC Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds, zkontrolujte si email.

  • 6. 12. 2017 - Vyšel Horizon Zero Dawn: Complete Edition, jenž nabízí základní hru společně s datadiskem The Frozen Wilds.

  • 27. 11. 2017 - Stahujte zdarma oficiálního průvodce hry Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds. (+ alternativní link)

  • 20. 10. 2017 - Obrazem: Nové čtyři screeny z DLC Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds.

  • 17. 10. 2017 - The Frozen Wilds bude jediným rozšířením pro Horizon Zero Dawn.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
83/100
Datum recenze:
27. listopadu 2017
Recenze