Helldivers

Helldivers

Články

Úspěšná konzolová akce Helldivers od tvůrců Magicka vyjde v prosinci i pro PC

Zběsilá konzolová (a handheldová) akce Helldivers vyjde i pro PC, navíc už někdy v průběhu prosince. PC verze bude obsahovat všechny tři doposud vydaná rozšíření: Masters of Galaxy, Turning Up the Heat a Democracy Strikes Back. Hra přejde z konzolí v kompletní podobě, tudíž nebude chybět ani klíčový prvek - kooperativní režim až pro čtyři hráče.

GameSplay: obludárium Františka Fuky

Pokud pravidelně nebo občasně pročítáte blog Františka Fuky, víte moc dobře, že krom filmů náruživě sjíždí i hry všeho druhu - od japonských podivností, přes hardcorová RPG i plošinovky, až po tradiční blockbustery. A protože jsme Františka ve vysílání na Games.cz měli naposledy loni během E3, rozhodli jsme se ho znovu pozvat, aby si některé ze svých oblíbených titulů zahrál a okomentoval v následujícím gamesplayi.

V kooperativní řežbě Helldivers šíříte demokracii mezi emzáky

Švédské studio Arrowhead ukázalo svůj svérázný smysl pro humor ve své prvotině Magicka a s brutální, shora viděnou střílečkou Helldivers se také nedrží zkrátka. Ačkoliv jde o ryzí akční zábavu pro čtyři hráče, kteří masakrují desítky a desítky broučích mimozemšťanů s pomocí nejrůznějších zbraní, trailer a příběhové pozadí hře dodávají mile okatý politický šťouchanec.

Tvůrci Magicky odhalili více o své sci-fi akci Helldivers

Předpředloňská fantasy RPG parodie Magicka sice nesedla úplně každému, troufám se však tvrdit, že její kooperativní hratelnost, svěží náhled na videoherní magii a plagiátorský humor byly přesto kvalitami nemalého významu. Po ještě ujetější Magicka: Vietnam se její švédští vývojáři z Arrowhead Game Studios vrhli na loni oznámenou top-down sci-fi střílečku Helldivers. Po letním mlhavém rozpisu hratelnosti o ní teď konečně přinášejí více detailů.

Bleskovky

  • 27. 1. 2016 - Update: Členové PS Plus programu obdrží 2. února PS4 tituly Helldivers (PS4/PS3/PSV), Nom Nom Galaxy (PS4), Persona 4 Arena Ultimax (PS3), Grid Autosport (PS3), Lemmings Touch (PSV), Nova 111 (PS4/PS3/PSV).

  • 9. 11. 2015 - Kooperační střílečka Helldivers dorazí v prosinci na STEAM. Doposud si ji mohli zahrát pouze majitelé PS3, PSV a PS4.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
81/100
Hodnocení čtenářů:
70/100
Datum recenze:
2. dubna 2015
Recenze